„Możemy więcej i lepiej” - Akademia współpracy finansowej organizacji pozarządowych i JST
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Fundacją Pokolenia zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych do udziału w bezpłatnym szkoleniu dotyczącym finansowych mechanizmów współpracy samorządów i organizacji pozarządowych, w ramach projektu „Możemy więcej i lepiej – Akademia współpracy finansowej JST-NGO”. Szkolenie odbywać się będzie pomiędzy listopadem 2016 r. a styczniem 2017 r. w woj. pomorskim.
Szkolenie adresowane jest do przedstawicieli organizacji pozarządowych (preferowane są podmioty z województwa pomorskiego) i obejmują stosowanie następujących mechanizmów współpracy:
- inicjatywa lokalna,
- małe granty,
- dotacja inwestycyjna,
- regranting,
- umowy wieloletnie,
- pożyczki, gwarancje, poręczenia,
- budżet obywatelski,
- zamówienia publiczne.
W trakcie szkolenia doświadczeni trenerzy przekażą wiedzę na temat tworzenia i działania tych mechanizmów, korzyści wynikających z ich stosowania, pokażą także konkretne przykłady samorządów, które efektywnie stosują te instrumenty współpracy finansowej. Uczestnicy i uczestniczki zajęć będą mogli również zapoznać się z modelem regrantingu wypracowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
Przedstawiciele organizacji pozarządowych zakwalifikowanych do udziału w szkoleniu:
- będą mieli możliwość uczestnictwa w dwudniowym, bezpłatnym szkoleniu organizowanym na Pomorzu;
- otrzymają, także bezpłatnie, podręcznik regrantingu oraz materiały szkoleniowe, obejmujące wszystkie pozostałe mechanizmy współpracy finansowej.
Każda z organizacji zakwalifikowanych do udziału w szkoleniu zobowiązana jest do:
- delegowania dwóch osób*, które będą uczestniczyć w szkoleniu,
- pokrycia kosztów ich przejazdu na szkolenie,
- podzielenia się wiedzą pozyskaną na szkoleniu z przedstawicielami co najmniej jednego samorządu gminnego lub powiatowego i podjęcia z tym samorządem współpracy w zakresie wdrożenia co najmniej jednego z omawianych w trakcie szkolenia mechanizmów współpracy finansowej.
Najskuteczniejsze organizacje, które podejmą współpracę z samorządami, otrzymają wsparcie doradców i ekspertów Akademii w zakresie wypracowania i wdrożenia mechanizmów współpracy!
Szkolenie odbywać się będzie pomiędzy listopadem 2016 roku a styczniem 2017 roku, a wsparcie doradcze dla organizacji we współpracy z samorządami będzie dostępne w okresie od stycznia 2017 roku do czerwca 2017 roku. Termin i miejsce szkolenia zostaną ustalone w porozumieniu z uczestnikami (zajęcia na pewno odbędą się na terenie woj. pomorskiego).
Podstawą kwalifikacji do udziału w szkoleniu jest wypełnienie do 16 października 2016 formularza zgłoszeniowego na stronie https://goo.gl/forms/76RdPQWglkqy7hci1 .
Informacje podane w formularzu zgłoszeniowym będą podstawą kwalifikacji do udziału w szkoleniu. Kwalifikacji dokona Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce w oparciu o opinie ekspertów, biorąc pod uwagę:
- dotychczasową aktywność organizacji, w tym w zakresie współpracy z samorządami,
- jej potencjał i możliwości współpracy z samorządem we wdrażaniu mechanizmów finansowych będących przedmiotem szkoleń,
- propozycje dotyczące samorządów, z którymi organizacja zamierza współpracować po zakończeniu szkoleń.
Organizatorzy zakwalifikują do udziału w szkoleniu 10 organizacji pozarządowych*. Dodatkowo wybrane zostaną 2 podmioty jako uczestnicy rezerwowi. Od decyzji Akademii nie przysługują odwołania.
Wypełnienie formularza zgłoszeniowego oznacza zgodę na opisane wyżej warunki udziału w szkoleniu i wdrażaniu we współpracy z samorządami mechanizmów współpracy finansowej.
Chcesz wiedzieć więcej o projekcie? Przyjdź na jedno ze spotkań informacyjnych:
- GDAŃSK 12.10. (środa) o godz. 16:00 w Fundacji RC (Al. Grunwaldzka 5, Gdańsk)
- BYTÓW 13.10. (czwartek) o godz. 16:00 w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości (ul. Podzamcze 34, Bytów)
- w uzasadnionych przypadkach możliwe jest oddelegowanie tylko jednej osoby z organizacji, wówczas pozostałe wolne miejsce na szkoleniu może zostać obsadzone przedstawicielem lub przedstawicielką innego podmiotu.