Czas między kolejnymi TechKlubami mija nam nieprawdopodobnie szybko. Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a przed nami kolejne spotkania. Opisujemy kilka ciekawszych, tym razem naprawdę praktycznych prelekcji. Wszystkie znajdziecie na specjalnej witrynie, a my podzielimy się z Wami wrażeniami z Lublina, który odwiedzimy w przyszłym tygodniu!
Najświeższe informacje na temat TechKlubów zawsze znajdziecie bezpośrednio na ich stronie. Tam nie tylko sprawdzicie program wydarzenia w danym mieście. Przede wszystkim zapoznacie się z tematami, jakie zaproszeni prelegenci zapowiedzieli w poszczególnych miastach. Na poszczególnych podstronach sprawdzicie też Facebookowe wydarzenia, na których koordynatorzy spotkań kontaktują się z użytkownikami.
Listopadowe TechKluby w Waszych miastach upłyną pod znakiem praktycznej wiedzy. W Szczecinie Marta Kostecka opowie o tym co zrobić, by webinaria były zawsze przeprowadzone w sposób niedający jakiejkolwiek szansy na porażkę. W Poznaniu odsłonięte zostaną przed Wami tajniki Wordpressa, zaś w Białymstoku powiązani z Coderdojo specjaliści wytłumaczą jak społecznie zaangażować osoby ze znajomością tajników programowania.
Geocaching brzmi obco? Gry miejskie to coś co działo się w najbliższej okolicy, ale wciąż trudno zorientować się gdzie i kiedy? W Toruniu znajdziecie wytłumaczenie na każdy interesujący Was wątek związany z tym tematem. Pojawi się tu Grażyna Mierzejewska, współpracowniczka Stowarzyszenia Tłok. Z pewnością zarazi Was własnym zamiłowaniem do tej pożytecznej zabawy!
Dlaczego właściwie możemy zainteresować się geocachingiem? Iga Sypek ze Stowarzyszenia Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK, koordynująca najbliższe spotkanie mówi, że po tę ideę jej organizacja sięgnęła w ubiegłym roku, kiedy przy okazji upamiętnienia 25-lecia wolnej Polski na terenie Borów Tucholskich zorganizowano okolicznościową grę. W jej ramach uczestnicy musieli odkrywać specjalne skrytki.
Wszystko za pomocą smartfonów, z modułem GPS. To on służy do lokalizacji tzw. skarbów, które organizatorzy zabawy ukryli w danym miejscu. To właśnie geocaching. – Za jego pomocą udało nam się przybliżyć historię przemian po roku 1989 roku. Gdy uczestnik zabawy odkrył miejsce, znajdował pytania, np. o firmę stolarską, która wykonała Okrągły Stół czy autora loga Solidarności – tłumaczy Sypek. – Geocaching ma sens wtedy, gdy nie służy do promocji usług, ale jest angażującą zabawą – tłumaczy. Z pewnością warto dowiedzieć się co jeszcze szykują organizatorzy spotkania.
Niemniej ciekawie będzie w Suwałkach. Jeśli tylko macie możliwość zahaczenia o to miasto w najbliższą środę, to nie wahajcie się ani chwili. Pojawi się tu organizacja Centrum Trójki, a także przedstawiciele generatora ofert Witkac.pl. W obu przypadkach opowiadające o tych rozwiązaniach osoby pokażą Wam w jaki sposób wykorzystać technologie w celu realizacji zadań publicznych. Jeśli cały czas zastanawiacie się jak spędzać dużo mniej czasu w papierologii, koncentrując się tym samym na jak najlepszej realizacji zadań organizacji, to Suwałki powinny być Waszą przyszłotygodniową destynacją!
Pierwszy raz w historii serwisu Technologie.ngo.pl odwiedzimy miasto, w którym odbywa się TechKlub i zdamy Wam stamtąd obszerną relację. W stolicy województwa lubelskiego poruszone zostaną aż trzy interesujące tematy, z czego najważniejszym punktem punktem będzie wizyta Hryhoriyego Zaspy z Ukrainy, który opowie o technologicznej perspektywie wymiany możliwości i doświadczeń między Polakami, a Ukraińcami.
Źródło: Technologie.ngo.pl