Fundacja Imago w partnerstwie z Rybnickim Ośrodkiem Pomocy Społecznej podnosi cyfrowe kompetencje młodych rybniczan, a zarazem poszerza możliwości znalezienia przez nich zatrudnienia.
- Podczas zajęć nauczyłam się bardzo praktycznych rzeczy. Potrafię przygotować wizytówkę, ulotkę i plakat tak, by nadawał się do wydruku - mówi jedna z uczestniczek szkolenia.
- Staramy się zachęcać uczestników do udziału w konkursach, tworzenia swojego portfolio i aplikowania na stanowiska odpowiadające kompetencjom, które nabyli w ramach projektu - twierdzi Anna Starostka.
W ramach projektu przewidziano wsparcie dla 80 osób w 10 grupach szkoleniowych. Zajęcia są realizowane w małych grupach, w których kładzie się nacisk na przyswojenie umiejętności wymaganych przez potencjalnych pracodawców. - Zajęcia bardzo mi się przydały zwłaszcza, że dzięki nim mogę w pełni wykorzystać umiejętności takie jak retusz zdjęć czy projektowanie plakatów w zawodzie, w którym się edukuję. Zatem dzięki projektowi w bliskiej przyszłości mam możliwość rozszerzyć działalność od fotografii aż po grafikę komputerową - o swoim udziale w projekcie opowiada Michał Siekierski.
Do tej pory zrealizowana została wizyta studyjna do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Władzy Wdrażającej Programy Europejskie i siedziby Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie. Uczestnicy mieli również okazję odwiedzić i zobaczyć jak w praktyce wygląda m.in. dostosowywanie stron internetowych do wymogów WCAG 2.0 w Fundacji Widzialni w Częstochowie. Dotychczas, dzięki działaniom w ramach projektu oraz owocnej pracy uczestników udało się wspomóc 13 osób w znalezieniu pracy, kolejno 3 osoby otrzymały możliwość realizowania stażu z możliwością zatrudnienia.
Źródło: Fundacja Imago