Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
W 2015 r. nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wprowadziła obowiązek uchwalania ministerialnych programów współpracy z organizacjami pozarządowymi. Programy zaczęły powstawać, ale efekt jest mizerny. Martwi więc brak programów, ale również niepartycypacyjne podejście do ich tworzenia.
Kiedy na jesieni 2015 r. wchodziła w życie ustawa o zmianie ustawy o działalności pożytku, moment na tworzenie programów współpracy nie był sprzyjający. Koniec roku oraz zmianę rządu można było przyjąć za racjonalne usprawiedliwienie dla nieuchwalenia programów na czas - czyli do 30 listopada. Minęło jednak kilka miesięcy i nadal w tej sprawie nie działo się wiele. A potem zaczęło się dziać źle. Podsumujmy jak w 2016 r. przebiegała w ministerstwach realizacja zapisów artykułu 5b ustawy o pożytku.
Nowelizacja wprowadza obowiązek uchwalania programów ministerialnych
Art. 5b. ust. 1. ustawy o dzialalności pożytku obowiązuje od 9 listopada 2015 r.
możliwości
W 2015 r. DWA ministerstwa miały programy na czas
Współpraca ministerstw z organizacjami pozarządowymi – odpowiedzi resortów na pytania OFOPobowiązek zapisany w ustawie o działalności pożytku w artykule 5b
Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych. Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.
Źródło: inf. własna (wiadomosci.ngo.pl)
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.