Mickiewicz też robi Szlachetną Paczkę – bądź jak Mickiewicz, pomóż rodzinie
W tym roku Darczyńcami Szlachetnej Paczki są m.in. również: Mickiewicz, Miłosz, Żeromski, Prus. Nie dość, że to osoby z krwi i kości, to jeszcze są podobni do wielu z nas. Mają wielkie serca. Co roku przygotowują Paczki dla potrzebujących Rodzin. Bądź jak Mickiewicz i Prus! Wybierz rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl i napisz jej historię na nowo. Razem stać nas na dobro.
Bądź jak oni
Z Mickiewiczem, Prusem, Miłoszem, Żeromskim może łączyć Cię jeszcze więcej niż myślisz. To nie tylko wielkie serca. Mimo licznych obowiązków w pracy i domu Mickiewicz, Miłosz, Prus i Żeromski od lat robią paczki dla potrzebujących rodzin. Robią je – podobnie jak większość Darczyńców Szlachetnej Paczki – w paczce swoich znajomych, rodziny, a także w szkole.
Bądź jak Żeromski i Miłosz! Wybierz rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl i napisz jej historię na nowo.
Ty też możesz napisać historię rodziny na nowo – zostań darczyńcą
Każdy z nas może wejść w świat ludzi, których historie napisało życie i sprawdzić, co może odmienić ich los. Prus, Mickiewicz, Miłosz i Żeromski już wybrali konkretne rodziny na swoich bohaterów spośród tysięcy.
Bądź jak Mickiewicz i Prus! Wybierz rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl i napisz jej historię na nowo.
Kim jest Mickiewicz, Miłosz, Prus, Żeromski w Szlachetnej Paczce?
Mickiewicz jest kobietą! To wieloletnia Darczyńczyni w Szlachetnej Paczce. Pani Mickiewicz pracuje w consultingu – doradza właścicielom, jak prowadzić przedsiębiorstwo czy usprawniać procesy oraz rozwijać liderów. Jest też instruktorką fitnessu i pilatesu, pracuje z osobami z różnymi dolegliwościami stawów i kręgosłupa. Miłosz też jest kobietą – Pani Miłosz jest Darczyńczynią w Szlachetnej Paczce. Z zawodu jest nauczycielką wielozadaniową w małej szkole podstawowej.
Prus – to też Darczyńczyni w Szlachetnej Paczce, która na co dzień pracuje w dziale handlowym. A Żeromski zgodnie z przewidywaniami jest mężczyzną. Nie ma jednak na imię Stefan, a Dawid. Z zawodu jest kierowcą.
Tych darczyńców wyróżniają nie tylko znane nazwiska, ale przede wszystkim serca otwarte na pomoc drugiemu człowiekowi.
Darczyńcy i Darczyńczynie w Szlachetnej Paczce to zwykli, a jednak niezwykli ludzie, którzy mają moc zmiany historii potrzebujących Rodzin. Ty też możesz stworzyć nowy i lepszy rozdział w życiu Rodzin w potrzebie.
Otwarcie Bazy Rodzin – wstęp do nowej historii
18 listopada odbyło się uroczyste Otwarcie Bazy Rodzin, od tego dnia Darczyńcy mogą wybierać Rodziny na www.szlachetnapaczka.pl, którym chcą pomóc. Podczas wydarzenia Gościnią Ewy Drzyzgi była Katarzyna Mickiewicz, wieloletnia darczyńczyni, która na pytanie prowadzącej: Czy empatii –która jest niezbędna, żeby działać – można się nauczyć czy trzeba się z nią urodzić? Odpowiedziała:
"Lubię pomagać ludziom, dawać prezenty i lubię robić coś z kimś. A Szlachetna Paczka odpowiada na wszystkie te potrzeby. Z jednej strony komuś pomagamy, a z drugiej strony dajemy też prezent sobie, tworząc te paczki. Ja robię paczki w pracy i rodzinie. To są różne wielkości tych paczek. Wiadomo w pracy jest nas dużo, sporo ludzi do zaangażowania, w rodzinie trochę mniej. A skąd jest ta empatia, to nie wiem. Chyba się ją po prostu ma"
– mówi Katarzyna Mickiewicz.
Nowi bohaterowie Prusa, Mickiewicza, Miłosza i Żeromskiego – Rodziny ze Szlachetnej Paczki
Są takie opowieści, nie tylko w książkach, które mocno wciągają czytelnika i długo nie chcą opuścić jego myśli. Tysiące takich historii rodzin w potrzebie znajduje się na stronie Szlachetnej Paczki.
Komu pomagali w zeszłych edycjach zwykli-niezwykli Darczyńcy Paczki?
Paczki Mickiewicza były dwie w poprzedniej edycji. Jedna została przygotowana w domu Mickiewiczów dla pary z niepełnosprawnością, druga powstała w pracy Mickiewicza dla Rodziny wieloosobowej. Tak tłumaczy to Darczyńczyni:
"W pracy wybieramy zwykle większą rodzinę z dziećmi, bo jest nas dużo i można naprawdę dużo kupić. Tak było już trzy razy. W rodzinie mamy mniej osób, więc wybraliśmy dwie dorosłe osoby z niepełnosprawnościami. Chcieliśmy spełnić jak najwięcej potrzeb."
To dowód na to, że razem stać nas na dobro!
Paczka Prusa była robiona dla czteroosobowej Rodziny:
"Ujęła mnie ich sytuacja związana z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiały pracę zarobkową"
– wyjaśnia Prus.
Paczka Miłosza została przygotowana dla miłośniczki książek. Na pytanie o wybór rodziny, Miłosz tłumaczy:
"Tym razem dla samotnej starszej pani z problemem w poruszaniu się, lubiącej czytać pomimo kłopotów ze wzrokiem."
Żeromski zrobił Paczkę ze swoją dziewczyną, rodziną i znajomymi.
"Przygotowaliśmy paczkę dla samotnej osoby, który porusza się na wózku. O wybraniu właśnie tej osoby zdecydowałem wraz z moją dziewczyną. Według nas najgorsza w życiu jest samotność, która często doprowadza do nieszczęścia."
Darczyńca Szlachetnej Paczki wybiera Rodziny ze swojej najbliższej okolicy spośród tysięcy najbardziej potrzebujących, do których wcześniej dotarli Wolontariusze Paczki.
Zobacz, co znalazło się w Paczce Prusa, Miłosza i Żeromskiego
Zobacz, co znalazło się w Paczce Prusa, która została przygotowana dla czteroosobowej Rodziny: „Artykuły spożywcze, chemiczne, pościel (poduszki, kołdry, prześcieradła, poszewki), kuchnia gazowa z piekarnikiem, upominki, obuwie, toster, czajnik, ubrania (kurtki, buty, spodnie)”.
Miłosz z uczniami w szkole i kołem wolontariatu dla starszej pani spakowali do paczki: „Czytnik do audiobooków i głośnik ułatwiający odsłuchiwanie. Przenośny grzejnik, wymarzone perfumy i krem dla tej Pani. Oczywiście wiele innych darów dobrego serca”. Bo razem stać nas na dobro!
A co znalazło się w Paczce Żeromskiego, jego dziewczyny, ich rodzin oraz znajomych? Żeromski odpowiada: „W paczce znalazło się wszystko to, co było na liście. Zarówno rzeczy pierwszej potrzeby, jak i te, o których osoba obdarowana marzyła. Przygotowaliśmy ją w taki sposób, w jaki sami chcielibyśmy ją otrzymać”.
Bądź jak Mickiewicz! Wybierz rodzinę na www.szlachetnapaczka.pl i napisz jej historię na nowo.
Źródło: Stowarzyszenie WIOSNA