W całym kraju rusza kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej. Chcesz ścieżki rowerowej, lepiej oświetlonej drogi albo marzysz o warsztatach dla rodzin? Dołącz do akcji Masz Głos – rejestracja trwa przez cały wrzesień na www.maszglos.pl. Udział jest bezpłatny, a zgłosić się może każdy. Najskuteczniejsi mogą zdobyć nagrodę Super Samorząd.
Masz Głos zmienia lokalnie
W ramach akcji Masz Głos można wiele zmienić dla siebie i innych: realizować pomysły na lokalną zmianę, skutecznie działać, przekonywać mieszkańców i władze do współpracy, zainspirować się sukcesami, jakie osiągnęli dotychczasowi uczestnicy Masz Głos. W poprzednich latach wdrażali budżet obywatelski, zakładali rady młodzieżowe i rady seniorów i dzięki temu remontowali place zabaw, poprawiali warunki życia zwierząt w schronisku, nadawali nazwy ulicom, urozmaicali program w bibliotece i realizowali wiele innych pomysłów.
Za najskuteczniejsze działania rokrocznie wręczana jest na Zamku Królewskim w Warszawie nagroda Super Samorząd. Otrzymują ją zarówno uczestnicy akcji, jak i władze, które podjęły współpracę z mieszkańcami i mieszkankami – obydwie strony doceniamy za otwartość i dialog.
Dołącz do akcji!
Do akcji Masz Głos mogą zgłosić się organizacje społeczne: stowarzyszenia, fundacje, grupy sąsiedzkie, młodzieżowe rady gmin i rady seniorów, sołectwa, rady osiedli, lokalne gazety i portale informacyjne oraz grupy nieformalne, a także instytucje publiczne (np. szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Tegoroczna edycja jest zarówno dla nowych osób i organizacji, które wcześniej nie działały w Masz Głos, jak i dla dotychczasowych uczestników, którzy chcą kontynuować działanie w ramach akcji. Udział w Masz Głos daje uczestnikom i uczestniczkom wsparcie doświadczonego zespołu w planowaniu i realizacji działań, udział w szkoleniach, wymianę doświadczeń z uczestnikami akcji z całej Polski, materiały edukacyjne i promocyjne, a także szansę na mikrogrant.
Blisko uczestników
Ogólnopolski zasięg Masz Głos jest możliwy dzięki pracy koordynatorek i koordynatorów, ekspertek i ekspertów, na co dzień związanych z organizacjami partnerskimi akcji Masz Głos, które funkcjonują w poszczególnych województwach. Są to: Stowarzyszenie POLITES ze Szczecina, Fundacja Aktywności Lokalnej z Poznania, Stowarzyszenie Homo Faber z Lublina, Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Bona Fides z Katowic, Fundacja SocLab z Białegostoku. Koordynatorki i koordynatorzy są dostępni dla uczestników i mogą osobiście wspierać ich w realizowaniu projektów, podpowiadać skuteczne rozwiązania prawne, znają też lokalne środowisko oraz jego potrzeby.
Pierwszy krok – szkolenie wojewódzkie
Zarejestruj swoją organizację lub grupę na stronie www.maszglos.pl w zakładce Dołącz do akcji albo przyjdź na szkolenie, aby poznać akcję Masz Głos i dowiedzieć się, jak zacząć działać lokalnie. Szkolenia są otwarte, bezpłatne i odbywają się w całej Polsce. Aby zgłosić się na szkolenie, trzeba zarejestrować się na stronie szkolenia wojewódzkie (za pomocą formularza zgłoszeniowego przy konkretnym szkoleniu). Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapraszamy do aktywności lokalnej w ramach akcji Masz Głos!
więcej informacji: www.maszglos.pl