Często zdarza się, że przeglądając sieć trafimy na coś interesującego, ale nie mamy w danej chwili wystarczająco dużo czasu, aby to przeczytać. W dodatku zaraz musimy gdzieś wyjść, więc przydałoby nam się to samo, ale na urządzeniu mobilnym…
…abyśmy mogli zapoznać się z treścią chociażby podczas podróży komunikacją miejską, lub na spokojnie w domu. Dodawanie stron, które wpadną nam w oko, do zakładek w przeglądarce nie jest najlepszym pomysłem, bo szybko zrobi się tam bałagan. Możemy wykorzystać do tego celu któryś z cyfrowych notatników, jak Google Keep, Pocket, OneNote czy Evernote, ale jest jeszcze jedno narzędzie, o którym wiele osób zdało się zapomnieć.
Do czego można wykorzystać Pushbullet? Od narzędzi typu Evernote czy Google Keep różni się tym, że raczej nie musi być personalny. Notatnik to jednak coś bardziej intymnego, osobistego i niekoniecznie chcemy dzielić się dostępem do niego z innymi. Poza tym bądźmy szczerzy, ani Evernote, ani Keep nie są dobrymi rozwiązaniami do dzielenia się czymś, a raczej do przechowywania. Pocket również spełnia się lepiej, jako rodzaj zbioru zakładek.
Natomiast tutaj wszystko kręci się wokół przekazywania treści dalej. Jeśli, przykładowo, stworzymy konto organizacji i wszyscy zainteresowani będą mogli zalogować się ze swoich urządzeń mobilnych i przeglądarek, zyskujemy świetne narzędzie do dzielenia się treściami w czasie rzeczywistym. Po prostu wysyłamy je do wszystkich, a one pojawiają się na ekranach smartfonów czy tabletów. Działa to również w drugą stronę - udostępnienie z urządzenia mobilnego wyświetla się użytkownikom PC.
Ciekawym ułatwieniem jest przechowywanie przesłanych plików bezpośrednio w aplikacji. Żeby odnaleźć nawet dawno przesłaną rzecz, nie musimy szukać jej w folderach Androida - wystarczy otworzyć Portal i znaleźć ją na liście. Proste, szybkie i wygodne. Dla użytkowników systemu w wersji 5.0 Lollipop możliwe jest również ustawienie automatycznego zapisywania przesłanych plików bezpośrednio na karcie pamięci.
Zarówno Pushbullet, jak i Portal, to świetne rozwiązania, które może wykorzystać organizacja do usprawnienia komunikacji w zakresie dzielenia się ciekawymi treściami znalezionymi w sieci. A tych nie brakuje!
Źródło: Technologie.ngo.pl