Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Muzeum sztuki współczesnej w Warszawie, a nie w Łodzi, weryfikacja narodowych instytucji kultury, stypendia dla artystów z Europy Wschodniej - to propozycje, do których przekonywał parlamentarzystów Waldemar Dąbrowski.
Nowy szef resortu spotkał się wczoraj z członkami sejmowej komisji kultury. Exposé rozpoczął od stwierdzenia, że o kulturze trzeba dyskutować nie w kategoriach komercyjnych, ale przez pryzmat idei platońskich: dobra, prawdy i piękna. Zapowiedział kontynuację reform zapoczątkowanych przez ministra Andrzeja Celińskiego. Podobnie jak jego poprzednik Waldemar Dąbrowski wiąże nadzieje z pozabudżetowymi sposobami finansowania kultury. Chce zachęcić do tego "kreatywnych ludzi biznesu", źródło dodatkowych funduszy widzi też w przeznaczeniu na kulturę części wpływów z Totalizatora Sportowego. Nie zwalnia to jednak resortu z troski o kulturę, a wręcz przeciwnie, państwo musi chronić przed prawidłami rynku wartościowe instytucje i inicjatywy, zwłaszcza "daleko od Warszawy".
Więcej w Gazecie Wyborczej.
Więcej w Gazecie Wyborczej.
Źródło: Gazeta Wyborcza
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.