Kraków uruchomił nowy miejski portal informacyjny dla organizacji pozarządowych.
8 listopada uruchomiona została wersja testowa nowego miejskiego portalu informacyjnego - dla organizacji pozarządowych - ngo.krakow.pl. Celem portalu jest to, aby był tworzony nie tylko dla, ale przez organizacje pozarządowe, dlatego każda będzie miała możliwość promowania się i informowania o swojej działalności.
„Za pośrednictwem portalu chcemy udostępniać organizacjom rzetelne informacje oraz promować społeczeństwo obywatelskie, a także budować sieć relacji pomiędzy NGOs w Krakowie" - mówi Prezydent Jacek Majchrowski.
Innowacyjna formuła ngo.krakow.pl umożliwi każdej krakowskiej organizacji promowanie swojej działalności w Bazie Krakowskich Organizacji Pozarządowych.
Ponadto, na stronach ngo.krakow.pl udostępniona zostanie baza projektów realizowanych przez krakowskie NGOs. Poszukujący inicjatyw pozarządowych w swojej dzielnicy będą mieli możliwość znalezienia ich na portalu wraz z lokalizacją na mapie. Kolejna funkcjonalność - Krakowska Księga Dotacji będzie obejmowała wykaz projektów realizowanych we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa. A poprzez uruchomioną w dalszej kolejności bazę dostępności lokali w MOWIS, będzie można szybko dokonać rezerwacji sali oraz informować o realizowanym w ośrodku przedsięwzięciu.
W szkoleniach które zaplanowano do 30 listopada uczestniczyć będą 62 osoby.
Szkolenia e-learningowe są organizowane przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa z Akademickim Centrum Komputerowym Cyfronet AGH, które jest dostarczycielem platformy internetowej Blackboard oraz z Międzynarodowym Centrum Partnerstwa Partners Network, które opracowało materiały szkoleniowo - informacyjne.
Oprócz bezpłatnych szkoleń e-learningowych obecnie prowadzone są dodatkowo bezpłatne szkolenia w Ośrodku MOWIS z tematów:
2. Komunikacja społeczna i konsultacje społeczne.
Celem szkoleń jest doskonalenie współpracy pomiędzy trzecim sektorem a samorządem lokalnym.
Szkolenia prowadzone obecnie w Miejskim Ośrodku Inicjatyw Społecznych w Krakowie, są kontynuacją szkoleń rozpoczętych w 2009 r. Od tego czasu wzięło w nich udział ponad 1000 osób.
Źródło: Urząd Miasta Krakowa