Trwa kolejna edycja corocznego projektu "Lekcje teatru – lekcje życia", realizowanego przez Stowarzyszenie Skrzydła – Centrum Terapii, Sztuki i Integracji. Profesjonalne terapeutki prowadzą ćwiczenia z zakresu choreoterapii, muzykoterapii, psychodramy i teatroterapii. Równolegle trwają próby do nowego spektaklu pt. "Billy Kaleka" na podstawie sztuki "Kaleka z Inishmaan" Martina McDonagha. Premierowy pokaz planowany jest na grudzień 2011 roku.
Trwa kolejna edycja corocznego projektu "Lekcje teatru – lekcje życia" realizowanego przez Stowarzyszenie Skrzydła – Centrum Terapii, Sztuki i Integracji. Tak, jak w latach ubiegłych, tak i w 2011 r. podstawą naszych działań jest cykl warsztatów arteterapeutycznych. Profesjonalne terapeutki prowadzą ćwiczenia z zakresu choreoterapii, muzykoterapii, psychodramy oraz szeroko pojętej teatroterapii. Równolegle do tych zajęć, trwają zaawansowane próby do nowego spektaklu pt. "Billy Kaleka" na podstawie sztuki "Kaleka z Inishmaan" Martina McDonagha. Premierowy pokaz planowany jest na grudzień 2011 roku.
Za nami już wiele ważnych i ciekawych wydarzeń. Zobaczyliśmy kilka przedstawień teatralnych. Część zespołu uczestniczyła w tygodniowej wymianie młodzieżowej; przez tydzień pracowaliśmy wspólnie z Litwinami z Młodzieżowego Centrum Babilonas z Wilna. Zakończyła się ona pokazem etiudy teatralnej pt. "Różowy deszcz". Prezentacja w konwencji teatru ulicznego miała miejsce na krakowskich plantach, przed Bunkrem Sztuki.
Nowy spektakl zapowiada się niezwykle interesująco. Chcemy zaskoczyć widzów eksperymentalną formą i jednocześnie skłonić do przemyśleń nad własnym życiem i kondycją współczesnego człowieka w ogóle. Do akcji scenicznej zostaną włączone ujęcia filmowe, które są właśnie realizowane.
Zapewne zobaczymy najbardziej interesujące pokazy teatralne tego sezonu. Wybierzemy się na Reminiscencje Teatralne, premiery w Teatrze Starym, Operze Krakowskiej czy alternatywnej Łaźni Nowej. Planujemy wystawić też któryś z naszych spektakli: "Bez słów" lub "Proces3".
Tak ambitne i różnorodne plany możemy realizować dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, otrzymanego w ramach programu Edukacja Kulturalna, oraz środków finansowych z dotacji Fundacji PZU.