Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Powstaje polska kolekcja w ramach największego na świecie otwartego repozytorium naukowych publikacji z historii sztuki
Celem projektu ART-Dok Polska jest budowa polskiej kolekcji w ramach największego na świecie otwartego repozytorium naukowych publikacji z dziedziny historii sztuki ART-Dok prowadzonego przez Universitätsbibliothek Heidelberg.
Obecny etap (2010) ma charakter pilotażowy. Publikacja w bezpłatnej międzynarodowej bazie nie tylko ułatwi transfer wiedzy, ale także przyczyni się do wprowadzenia polskiej kultury i nauki w światowy obieg.
ART-Dok - część wirtualnej biblioteki historii sztuki arthistoricum.net - jest udostępniane przez Universitätsbibliothek Heidelberg w ramach specjalnego profilu zbiorów z historii sztuki. Serwer oferuje możliwość publikowania prac w internecie według zasad Open Access. Każdy artykuł jest archiwizowany pod unikalnym stałym adresem, dzięki czemu może być wyszukiwany w internecie (np. Google, Google Scholar) oraz różnych katalogach bibliotek, w tym popularnym artlibraries.net – Virtual Catalogue for Art History, Bielefeld Academic Search Engine (BASE - naukowa wyszukiwarka uczestniczącą w projekcie UE Projekt Digital Repository Infrastructure Vision for European Research – DRIVER) oraz Karlsruher Virtueller Katalog (KVK).
ART-Dok Polska jest projektem realizowanym przez Collegium Artium oraz Universitätsbibliothek Heidelberg przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Fundacji BRE Banku.
Blog projektu: www.art-dok.pl
Źródło: Collegium Artium
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.