Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
5 projektów realizowanych w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara realizowanych będzie przez Grupy Nieformalne, działające w większości za pośrednictwem zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych - Patronów. Specyfiką Grup nieformalnych jest to, że składają się z 3 osób, które wspólnie realizują lub chcą zrealizować działania w sferze pożytku publicznego dla mieszkańców z danego terenu. Co ważne, nie posiadają one osobowości prawnej. Poniżej przedstawiamy Państwu krótki opis kolejnych inicjatyw realizowanych na terenie Miasta Konina:
Tytuł inicjatywy: Lato ze sztalugą
Realizator: Grupa nieformalna ONART – Liderka - Elżbieta Streker-Bembińska
Miejsce: Konin i podmiejskie tereny plenerowe
Uczestnicy projektu: Konińskiego seniorki
Działania: W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty psychologiczne, które zostaną prowadzone przez specjalistów z dziedziny psychologii oraz autoterapii pokażą, jak poradzić sobie z ich problemami poprzez sztukę. Ważnym elementem projektu będą także warsztaty malarskie, które dostarczą seniorkom wiedzy na temat wybranych technik malarskich oraz pozwolą rozwinąć ich umiejętności malarskie, a poprzez to wzmocnić pewność siebie i radzenie sobie z problemami.
Cele: Głównym celem projektu jest aktywizacja artystyczna i społeczna 10 seniorek z Konina. Projekt będzie nastawiony na zwiększenie poczucia własnej wartości, poprawienie umiejętności radzenia sobie z problemami i wyrażania emocji oraz rozwinięcie umiejętności i wiedzy na temat malarstwa.
Tytuł inicjatywy: Wolontariusz PaT
Realizator: Konińska Grupa PaT – Liderka - Małgorzata Rozpędowska
Miejsce: Miasto Konin i okolice
Uczestnicy projektu: To 30 osób - dzieci i młodzież pochodząca z rodzin dysfunkcyjnych, Konińska Grupa PaT, Grupy PaT z Wielkopolski, uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Konina – ok 1500 uczniów
Działania: Do najważniejszych działań projektu należy wspieranie promocji zdrowego trybu życia, który jest szeroko nagłaśniany przez liderów młodzieżowych, prowadzenie Szkolnej Profilaktyki PaT, które będzie polegała na wystawianiu krótkich happeningów w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz zwiększenie oferty programowej dla dzieci i młodzieży (w tym zajęć profilaktycznych).
Cele: Najważniejszym celem dla Grupy Nieformalnej jest ograniczenie sięgania po środki psychoaktywne przez dzieci i młodzież zamieszkujące Konin.
Tytuł inicjatywy: Pełna Chata
Realizator: Grupa nieformalna Amiccorum – Liderka - Martyna Nowak
Miejsce: Miasto Konin
Uczestnicy projektu: Bezpośrednimi odbiorcami projektu będzie 15 osób, które wychowują samotnie dzieci. Z kolei odbiorcami pośrednimi będą ich dzieci oraz osoby zainteresowane tematem projektu i zaangażowane w lokalne działania.
Działania: W ramach działań przewiduje się przeprowadzenie warsztatów pt.: „Poznaniu u źródeł” oraz „Kto jest kim”, które będą prowadzone przez specjalistów psychologa i terapeutę oraz dietetyka.
Cele: Najważniejsze dla Grupy Nieformalnej Amiccorum jest zwiększenie umiejętności radzenia sobie w codziennym funkcjonowaniu osób samotnie wychowujących dzieci. Grupa koncentruje się na zwiększaniu umiejętności podziału obowiązków w domu czy zwiększeniu poczucia własnej wartości uczestników oraz zwiększenia uwagi na punkt widzenia dziecka.
Tytuł inicjatywy: Pierwsza pomoc przedmedyczna w Szkole Podstawowej nr 4 w Koninie
Realizator: Grupa nieformalna – Liderka - Agnieszka Rzepczyk
Miejsce: Miasto Konin
Uczestnicy projektu: Odbiorcami projektu będzie 150 mieszkańców Miasta Konin
Działania: Działania będą się odbywały na płaszczyźnie teoretycznej i praktycznej. Podczas wykładów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zostanie zaproszony Ratownik Medyczny, który przekaże wiedzę uczestnikom spotkania. Po każdym wykładzie będą prowadzone warsztaty, które pozwolą odbiorcom poznać praktycznezasady udzielania pierwszej pomocy i postępowania jako świadek zdarzenia w wypadku.
Cele: Głównym celem projektu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności technicznych niezbędnych do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także uświadamianie mieszkańców Konina o obowiązku udzielania pierwszej pomocy oraz postaw proaktywnych i zwiększenie wrażliwości i gotowości w niesieniu pomocy.
Tytuł inicjatywy: „Nie daj się robić w słupa” – dyskusja o przestrzeni publicznej
Realizator: Grupa nieformalna – Liderka - Ewa Gaj
Miejsce: Miasto Konin
Uczestnicy projektu: Odbiorcami projektu będą osoby decyzyjne w mieście jak prezydent, radni, pracownicy urzędów miejskich, zaproszeni na debatę mieszkańcy miasta, przedstawiciele lokalnych mediów oraz eksperci zajmujący się tematyką przestrzeni publicznej między innymi historycy, historycy sztuki, czy architekci i socjologowie.
Działania: Na główne działania projektu będzie składało się zorganizowanie cyklu debat o przestrzeni publicznej z wykorzystaniem debaty oksfordzkiej, podczas której dwie strony będą dyskutowały na na temat konińskiej przestrzeni publicznej.
Cele: Najważniejszym celem projektu jest rozpoczęcie konstruktywnej dyskusji o sposobie planowania zmian w przestrzeni publicznej Konina z uwzględnieniem opinii mieszkańców miasta i ekspertów, co ma doprowadzić do aktywnego udziału w tego rodzaju debatach oraz zwiększenia kontroli obywatelskiej nad sposobem podejmowania decyzji o wydatkach publicznych w zakresie planowania przestrzennego miasta.
Źródło: Centrum PISOP
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.