Kampania społeczna CONNCET TO LIFE! Młodzież o bezpiecznym wykorzystaniu nowych technologii
Poza komputerem, tabletem i telefonem istnieje prawdziwy świat, gdzie możesz realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania. Nie rezygnuj z nowych technologii, ale korzystaj z nich z głową. Podłącz się do życia! CONNECT TO LIFE!
Uroczysta inauguracja kampanii CONNECT TO LIFE! Odbyła się 7 grudnia w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim. Uczestniczyli w niej dyrektorzy placówek oświatowych powiatu nowodworskiego zainteresowani bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w sieci. Jeden z paneli spotkania poprowadziła Izabela Narewska z nowodworskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która podzieliła się swoją fachową wiedzą na temat współczesnych zagrożeń w sieci oraz sposobów radzenia sobie z nimi.
Według badań Fundacji Orange, w roku 2005 roku polski internauta spędzał w sieci średnio 20 godzin miesięcznie, a w 2014 – było to już prawie 73 godziny . Nowe technologie to z jednej strony ogromne możliwości wymiany informacji i poglądów, zdobywania wiadomości i umiejętności, promocji, ale także duże zagrożenie, na które szczególnie narażone są dzieci i to już właściwie od urodzenia. I dlatego promowanie twórczego i bezpiecznego wykorzystanie nowych technologii to dziś duże wyzwanie dla nauczycieli, rodziców oraz organizacji pozarządowych. – mówi Anna Milarska, koordynator kampanii CONNECT TO LIFE! – Fundacja Strefa Mocy podjęła się misji edukowania dzieci i młodzieży uczestnicząc w programie Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange.
Twórcami poszczególnych elementów kampanii jest młodzież z powiatu nowodworskiego.
Okazuje się, że młodzież ma świadomość z jednej strony korzyści jakie dają nowe technologie, ale z drugiej także zagrożeń, jakie czekają na nich w sieci. – mówi Artur Milarski, prezes Fundacji Strefa Mocy. - W projekcie postawiliśmy na dużą swobodę działania i „sprawczość” młodych ludzi. To uczestnicy zajęć czerpiąc z własnych doświadczeń zdiagnozowali najbardziej istotny problem związany z korzystaniem z nowych technologii. Podczas burzy mózgów powstał zarys kampanii, hasło przewodnie oraz przesłanie akcji. Także film został zrealizowany według pomysłu młodzieży. Podczas warsztatów filmowych pod okiem profesjonalistów uczestnicy stworzyli scenariusz, a następnie nagrali poszczególne sceny i zmontowali całość wykorzystując najnowsze techniki filmowe.
Źródło: Fundacja Strefa Mocy