Błyskawicznie minął czas od pierwszego w tym sezonie internetowego TechKlubu, który w najbardziej z cyfrowych sposobów - pod postacią webinarium - zainaugurował nowy cykl comiesięcznych spotkań. A najbliższe odbędzie się już w środę!
Idei TechKlubów chyba nikomu już nie trzeba nakreślać, ale jeśli ktoś nie miał jeszcze styczności z tymi szczególnymi wydarzeniami - krótkie przypomnienie. W każdą pierwszą środę miesiąca w 16 miastach w Polsce odbywają się spotkania technologiczne skierowane do lokalnych organizacji pozarządowych. Oczywiście pojawić się na nich mogą nie tylko przedstawiciele NGO-sów, jednak cała idea stworzona została z myślą właśnie o nich.
Spotkania koordynowane są przez osoby aktywnie działające lokalnie, a prelekcje prowadzą zaproszeni goście, eksperci w danej dziedzinie, nierzadko twarze znane z mediów - zarówno tych tradycyjnych, jak i cyfrowych.
Wraz z kolejną serią spotkań pojawiło się kilka nowości i zmian. TechKlub trafia do Koszalina; spotkania przenoszą się z Gdyni do Gdańska, gdzie powstał drugi z nowych TechKlubów.
Koszalińskie spotkania inaugurują swoją obecność dwoma ciekawymi z punktu widzenia organizacji pozarządowych tematami - tworzeniem filmów, animacji i fotografii oraz zarządzaniem kanałem YouTube. W obu przypadkach prelegentem będzie Wojciech Grela z Fundacji Nauka dla Środowiska.
Nie mniej ciekawie zapowiada się Toruń, w którym prelekcję poprowadzi Joanna Kamińska z Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych TŁOK. Tematem przewodnik spotkania będzie hasło „Content is king”, natomiast prezentacja skupi się wokół tworzenia treści do newsletterów i mailingu. To tematy bliskie wszystkim NGO-som, warto zatem zajrzeć na TechKlub.
Niezwykle interesująco wygląda agencja spotkania w Gliwicach, gdzie wystąpi aż czterech prelegentów. Jolanta Śliwa, Latarnik Polski Cyfrowej, opowie o wykorzystaniu tabletu w pracy. Anna Krawczyk z Centrum Literatury Dziecięcej przedstawi korzyści wynikające z udziału w webinariach. Zasłużony działacz społeczny Petros Tovmasyan wyjaśni, w jaki sposób Twitter wpływa na kształtowanie opinii społecznych, natomiast Przemysław Deka z weeWORLD zaprezentuje rozwiązania typu Mobile Commerce. Koniecznie się tam pojawcie!
W Zielonej Górze również nie zabraknie najnowszych technologii. TechKlub otworzy prelekcja Jarosława Nieradka z OPZL, który opowie o zrzeszaniu się biznesu - temat ten, wbrew pozorom, jest bliski również organizacjom pozarządowym. Następnie Marcin Korcz, prezes firmy Monster & Devices przedstawi innowacyjne rozwiązania w zakresie wykorzystania dotyku cyfrowego na dowolnej powierzchni. Na koniec koordynatorka TechKlubu Monika Suder przygotowała dla uczestników quiz online, do którego rozwiązania niezbędne będą smartfony. Zapowiada się ciekawie!
TechKluby są odpowiedzią na rosnące potrzeby edukacji technologicznej w sektorze pozarządowym, szczególnie na szczeblu lokalnym. Podobne spotkania odbywają się również w Stanach Zjednoczonych - zresztą partnerem merytorycznym TechKlubów jest organizacja NTEN, Nonprofit Technology Network.
Wszyscy, którzy uczestniczyli w TechKlubach - a było to już prawie 6000 osób - wiedzą, że warto zarezerwować sobie czas na comiesięczne spotkanie. Tych, którzy jeszcze w wydarzeniach nie uczestniczyli, gorąco do tego zachęcamy!
Źródło: technologie.ngo.pl