Aktorka Ania Guzik dołączyła do kampanii skierowanej przeciwko hejtowi. Mówiła o tym w czasie swojej wizyty w Jurczycach (woj. małopolskie).
Mural przeciwko hejtowi
Jurczyce to miejscowość w woj. małopolskim, w której prężnie działa Pracownia Orange. Jej liderem jest Jerzy Kłępa, sołtys i przewodniczący Stowarzyszenia Razem dla Wszystkich. W ramach konkursu ogłoszonego przez Fundację Orange wśród Pracowni Orange zaproponował przygotowanie muralu, który miałby trwale przypominać o sprzeciwie lokalnej społeczności wobec hejtu.
– W dzisiejszym świecie umiejętne korzystanie z Internetu odgrywa szczególnie ważną rolę. Poza tym, że sieć często bawi i uczy, jest miejscem, gdzie zwłaszcza młodzi użytkownicy są narażeni na wiele negatywnych zjawisk, np. hejt. I to właśnie jego temat chcemy przybliżyć podczas naszego sobotniego happeningu – mówi Jerzy Kłępa, sołtys Jurczyc i lider Pracowni Orange.
Ania Guzik w Pracowni Orange
Nagrodą za najlepszy pomysł na akcję w ramach kampanii #jestnaswiecej była wizyta aktorki Ani Guzik, która wzięła udział w malowaniu muralu i rozmawiała z mieszkańcami – Hejt w Internecie to dziś niestety powszechne zjawisko i nie tylko najmłodsi nie wiedzą, jak skutecznie sobie z nim poradzić. Negatywne komentarze i opinie mogą dotknąć każdego z nas, dlatego w ramach akcji #jestnaswiecej uświadamiamy o jego konsekwencjach i uczymy jak nie dopuścić do rozprzestrzeniania się tego zjawiska – mówi Ania Guzik, ambasadorka Pracowni Orange.
Zobacz zdjęcia z wydarzenia: https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/ania-guzik-jestnaswiecej-zdjecia
#jestnaswiecej - kampania społeczna Fundacji Orange
Hejterzy stanowią zaledwie 5% internautów, ale ich głos bywa najmocniejszy. Dlatego Fundacja Orange postanowiła zachęcić wszystkich ludzi, którzy chcą dobrego, pozytywnego dialogu w internecie, by dołączyli do akcji #jestnaswiecej. Jej symbolem jest pomarańczowa sznurówka wpleciona w but jako sprzeciw wobec hejtu. Ponadto, na stronie www.jestnaswiecej.pl każdy możne znaleźć porady o tym, jak poradzić sobie z hejtem w sieci. – W akcji #jestnaswiecej chcemy pokazać, że Internet może być przyjaznym miejscem dla wszystkich użytkowników – zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dlatego uczymy, jak radzić sobie z hejtem w sieci i jak reagować na to zjawisko, by powstrzymać jego rozprzestrzenianie się – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.
Każdy może też przeprowadzić zajęcia dla młodziezy, pobierając scenariusz zajęć i zamawiając bezpłatny pakiet sznurówek przez formularz na stronie https://fundacja.orange.pl/aktualnosci/artykul/dolacz-do-akcji-jestnaswiecej/.
Honorowy patronat nad akcją objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a jej partnerem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Źródło: Fundacja Orange