„Jak lokalnie budować partnerstwa?”. Nowa publikacja programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”
Istnienie samoorganizujących się społeczności wspieranych przez lokalne partnerstwa jest kluczowe dla rozwiązywania problemów społecznych. Jest także niezwykle istotne dla podnoszenia komfortu życia mieszkańców. Nawet największe, najważniejsze problemy społeczne należy rozwiązywać z dołu, czyli z poziomu lokalnego. Jak to wygląda w praktyce? Można się tego dowiedzieć z publikacji „Jak lokalnie budować partnerstwa?”.
Jeżeli na poziomie lokalnym nie znajdą wsparcia ani zrozumienia, jeżeli tu nie będzie energii liderów, nie będzie zasobów umożliwiających ich rozwiązanie, to problemy nie znikną. Lokalne partnerstwa organizują zasoby i co ważne – są liderami społeczności we wprowadzaniu zmiany społecznej. Taka wizja lokalnych partnerstw jest dla nas najważniejsza. Do ich zbudowania niezbędne są kapitał społeczny i dobro wspólne – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności od siedmiu lat realizuje program Lokalne Partnerstwa PAFW - przedsięwzięcie, którego celem jest inicjowanie i rozwój współpracy między uczestnikami różnych programów PAFW (m.in. „Działaj Lokalnie”, „Równać Szanse”, „English Teaching”, „Szkoła Ucząca Się”, Programu Rozwoju Bibliotek czy „Przemiany w Regionie – RITA”) działających w lokalnych społecznościach.
Źródło: Program Lokalne Partnerstwa PAFW