Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
W dniach 5 – 6 grudnia 2003 odbyło się IV spotkanie grupy roboczej zawiązanej po konferencji 'Problem niedożywienia dzieci w Polsce – fakty i wyzwania'. W spotkaniu zorganizowanym przez Danone Polska i Fundację Polska Akcja Humanitarna wzięło udział 20 przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów, szkół i świetlic.
Kolejno odbyły się:
- Warsztaty pt. "Prowadzenie rozmów i negocjacji" – w jaki sposób rozmawiać z kontrahentami, aby skutecznie pozyskiwać środki na realizację przedsięwzięć służących społecznościom lokalnym.
- Warsztaty pt. „Organizowanie pomocy, rozliczanie i sprawozdawczość” – jak definiować problemy społeczności lokalnych, jak opracowywać projekty pomocowe oraz jak organizować pomoc adekwatną do warunków i potrzeb.
- Wykład pt. "Problem niedożywienia na świecie" – jak z ubóstwem i niedożywieniem poradziły sobie społeczeństwa w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Okazało się, że rozwiązania, które zastosowano w Wielkiej Brytanii, w dużej mierze pokrywają się z tymi, nad którymi pracuje od kilku miesięcy grupa robocza.
- Wieczorne spotkanie zostało poświęcone omówieniu zasad przyznawania funduszy unijnych.
Drugiego dnia dyskutowano nad projektem komputerowej bazy danych instytucji zaangażowanych w dożywianie dzieci oraz sformułowaniem wniosku o sfinansowanie dokończenia projektu. Następnie omawiano projekt struktury programu Pajacyk jako kompleksu działań służących wyrównywaniu szans edukacyjnych i życiowych.
Na koniec uzgodniono, jakie scenariusze, artykuły i referaty powinny znaleźć się w publikacji podsumowującej pracę grupy roboczej w roku 2003.
Źródło: www.pah.org.pl
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.