„Sztuka dostrzegania” to projekt będący unikalnym połączeniem świata sztuki i biznesu oraz działań społecznych. We współpracy z domem aukcyjnym DESA Unicum oraz malarzem Michałem Zaborowskim, PwC z okazji 30-lecia obecności w Polsce zaprosiło do udziału w inicjatywie 30 osobowości, które w ostatnich trzech dekadach miały istotny wpływ na kształtowanie życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego w Polsce. Na obrazach Michała Zaborowskiego zobaczymy m.in.: Agnieszkę Holland, Wisławę Szymborską, Krzysztofa Zanussiego, Jerzego Owsiaka, Roberta Lewandowskiego, Adama Małysza, Krzysztofa Pendereckiego, Korę i Wojciecha Młynarskiego.
– PwC od 30 lat w Polsce inicjuje i angażuje się w projekty społeczne. Sztuka dostrzegania jest kontynuacją naszych działań związanych z odpowiedzialnym prowadzeniem biznesu i dostrzeganiem tego, co ważne, również poza obszarem codziennej działalności – mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.
Obrazy z kolekcji „Sztuka dostrzegania” będzie można kupić podczas aukcji 22 października br. Odbędzie się ona stacjonarnie w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie, ale też online. Dzięki aplikacji DESA każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji przez internet, odbywającej się w tym samym czasie.
– To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ łączy w sobie dwie ważne wartości – sztukę i możliwość pomagania. Projekt jest zupełnie nieszablonowy. Włączyło się w niego wiele znanych osobistości. Wszyscy mamy wspólny cel. To wspaniała inicjatywa. Czujemy się wyróżnieni, że możemy wziąć w niej udział – mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum.
Integracyjny projekt „Zapytaj doradcę”
Na stronach www.pwc.pl/sztukadostrzegania oraz na www.desa.pl można obejrzeć katalog ze wszystkimi obrazami Michała Zaborowskiego, a także sprawdzić szczegóły dotyczące aukcji – konieczna jest wcześniejsza rejestracja licytujących. Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na projekty 4 prężnie działających fundacji pozarządowych: Fundacji Integracja (Projekt "Zapytaj doradcę"), Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (budowa profesjonalnego call center dla 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży), Centrum Edukacji Obywatelskiej (program „Odporna szkoła”), Fundacji Innowacji Społecznych (projekt „Kawiarnia Wozownia”).
Fundacja Integracja przeznaczy otrzymane środki na projekt „Zapytaj doradcę”, który pozwala ludziom wyjść z największych życiowych tarapatów. Skierowany jest do osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia, w tym młodych ludzi i seniorów, obejmując szeroki zakres zróżnicowanego poradnictwa socjalnego, prawnego, psychologicznego i zawodowego, z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej. W czasie pandemii wiele się zmieniło, w tym m.in. zasady wydawania orzeczeń o niepełnosprawności. Dostęp do wielu urzędów stał się utrudniony. Osoby z niepełnosprawnością utraciły tradycyjne źródła uzyskiwania informacji i dotychczasowego wsparcia. Wielu z nich w ogóle nie wychodzi z domów. Wyostrzyły się też istniejące problemy społeczne związane z samotnością, ubóstwem, przemocą czy depresją. Zmniejszyła się natomiast liczba kontaktów międzyludzkich, a przez to – mniej jest możliwości wymiany informacji.
„Zapytaj doradcę” to kompleksowy plan wsparcia osób z niepełnosprawnością, umożliwiający im i ich bliskim (w trakcie spotkań bezpośrednich, rozmów telefonicznych lub wideoczatów) konsultacje ze specjalistami, m.in. prawnikami, doradcami socjalnymi, psychologami, doradcami zawodowymi i ekspertami Integracji. Projekt obejmuje także stworzenie 5 tematycznych e-broszur oraz rozbudowę portalu Niepelnosprawni.pl.
Zapraszamy do udziału w aukcji.
O PwC
W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 284 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób.
O Domu Aukcyjnym DESA Unicum
DESA Unicum to największy polski dom aukcyjny, rocznie organizuje ponad 70 aukcji różnego typu, m.in. sztuki dawnej, sztuki współczesnej, młodej sztuki oraz tematyczne (np. prac na papierze, designu, fotografii, plansz i ilustracji komiksowych, biżuterii, grafiki artystycznej, rzeźby). Prowadzi również aukcje charytatywne, aukcje kolekcji oraz licytacje na zlecenie prywatnych podmiotów. Dodatkowo, DESA Unicum organizuje wystawy monograficzne interesujących osobowości artystycznych i nurtów.
O Michale Zaborowskim
Studia odbył na Wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w 1985 r. uzyskał dyplom w pracowni prof. Ludwika Maciąga. Jedna z pierwszych jego wystaw indywidualnych miała miejsce w Galerii Zapiecek w Warszawie (1987), w tym też roku otrzymał złoty medal na Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie. Pokazywał swoje prace w znaczących galeriach europejskich i amerykańskich. Maluje w dużym formacie postacie i sceny figuralne pełne dynamiki i ruchu, który podkreśla asymetrią kompozycji. Przedstawione sceny sprawiają niekiedy wrażenie kontynuacji już poza płótnem. Stosuje nasycone barwy i kontrastowe światłocienie. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w USA, Kanadzie Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Australii i RPA.
Źródło: www.niepelnosprawni.pl