W Łodzi powstał pierwszy antydopalaczowy spot, skierowany m.in. do osób niesłyszących. To pierwszy filmik z cyklu, który ma zadanie ukazać inną, alternatywną dla narkotyków i dopalaczy, drogę. Bohaterem pierwszego spotu jest niesłyszący tancerz, którego możemy obserwować m.in. podczas treningu i występu w klubie.
Pomysłodawcą i realizatorem spotu jest łodzianin Krzysztof Ostanówko - dziennikarz i działacz obywatelski, fotograf i twórca akcji "Cała Polska miga", popularyzującej polski język migowy i kulturę Głuchych. Damiana Piaska i słyszącego Maksymiliana Hacia - to projekt, w który wszyscy twórcy zaangażowali się społecznie, rezygnując z jakichkolwiek korzyści finansowych. Również za darmo "Inna droga" po oficjalnym pokazie i konferencji prasowej trafi do zainteresowanych mediów i serwisów internetowych. Urząd Miasta Łodzi. , Urban Dance Zone, Teatr Muzyczny w Łodzi i Eternity Group.
Taneczny spot z udziałem uczestników programu "You Can Dance" - niesłyszącego Damiana Piaska i słyszącego Maksymiliana Hacia - to projekt, w który wszyscy twórcy zaangażowali się społecznie, rezygnując z jakichkolwiek korzyści finansowych. Również za darmo "Inna droga" po oficjalnym pokazie i konferencji prasowej trafi do zainteresowanych mediów i serwisów internetowych.
Tę nietypową kampanię społeczną swoim patronatem objął Urząd Miasta Łodzi.
Akcję wsparli też m.in.: Łódź 2016, Urban Dance Zone, Teatr Muzyczny w Łodzi i Eternity Group.
Po raz pierwszy amatorski spot został wyświetlony 16 listopada w sali konferencyjnej Łódź Art Center (ul. Tymienieckiego 3), podczas konferencji prasowej.
Na jednym spocie akcja „Inna droga” się nie skończy... Już wkrótce jej pomysłodawca, Krzysztof Ostanówko, rozpocznie pracę nad kolejnym filmikiem, ukazującym inną alternatywę dla dopalaczy - tytułową „inną drogę”.
Źródło: inf. nadesłana