Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Publicystyka
Informacja o udogodnieniach w głosowaniu nie dotarła do wyborców - komentarz ISP
Instytut Spraw Publicznych
PKW poinformowała, że w najbliższych wyborach korespondencyjnie w kraju chce głosować 841 osób, a doręczenia nakładki w alfabecie Braille'a zażądały 43 osoby. Natomiast Ministerstwo Spraw Zagranicznych podało, że z głosowania korespondencyjnego skorzysta 22 tys. Polaków przebywających za granicą.
Dr Jarosław Zbieranek z Instytutu Spraw Publicznych uważa, że informacja o nowych, ważnych udogodnieniach nie dotarła do wyborców.
- Bardzo wyraźnie pokazały to badania ISP i CBOS przeprowadzone na krótko przed upływem terminów zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego czy przez pełnomocnika. O nowych mechanizmach wiedziała tylko niewielka grupa Polaków. Warto pamiętać, że stosowane one są po raz pierwszy, a Kodeks wyborczy wszedł w życie niespełna kilka tygodni temu - dodatkowo - w środku okresu wakacyjnego. W innych państwach również po raz pierwszy z podobnych udogodnień korzystała mała grupa wyborców (np. na Słowacji), z czasem dopiero znacząco się one upowszechniały (jak e-voting w Estonii) – twierdzi dr Zbieranek.
Zobacz także: Ułatwienia w głosowaniu wciąż nieznane Polakom
Źródło: Instytut Spraw Publicznych
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.