Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
ngo.pl używa plików cookies, żeby ułatwić Ci korzystanie z serwisuTen komunikat zniknie przy Twojej następnej wizycie.
Dowiedz się więcej o plikach cookies
Znamy już laureatów I Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych. Przed jurorami postawiono bardzo trudny obowiązek - ich zadaniem było wybrać najciekawsze, najbardziej wartościowe, opowiadające o zrównoważonym rozwoju filmy.
Sędziowie w składzie: Ewa Gałka (ekspertka CSR, prezeska Centrum PISOP), Joanna Mieszkowicz (prezeska Fundacji Aeris Futuro), prof. Marek Wasilewski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu), Jakub Sitek (dyrektor Wielkopolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej) oraz Rafał Górecki (dyrektor Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia”) dokonali wyboru i wręczyli regulaminowe nagrody.
Reklama
Nagrodę Złotej Tarczy za film „Warszawski sen” zrealizowany przez Fundację Instytut Innowacji odebrała Katarzyna Gontarczyk – fundatorka Fundacji.
Magdalena Bodzan w imieniu Instytutu Globalnej Odpowiedzialności odebrała Srebrną Tarczę za film „Skąd się bierze głód - najpilniej strzeżona tajemnica XXI wieku”.
Brązową Tarczą Jury nagrodziło film „Nie bój się pomagać” w reżyserii Stanisława Mąderka.
Na festiwalu Jury przyznało także jedno wyróżnienie: Maciej Wypych z firmy Castorama Polska odebrał wyróżnienie za film „Majsterkowy powrót do szkoły 2015”. Jurorzy uznali, że dodatkowa nagroda należy się Castoramie i ludziom tam pracującym za pokazanie, że korporacja może mieć ludzką twarz i skutecznie włączać się w działania lokalnych społeczności, a nawet je inspirować.
Natomiast zgromadzona publiczność zagłosowała na film „Sprawiedliwy Handel w mieście Solidarności” – Polskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwego Handlu „Trzeci Świat i My”. W imieniu Stowarzyszenia nagrodę odebrał Wojciech Zięba.
– Festiwal Filmów Odpowiedzialnych pozwolił widzom na lepsze poznanie problemów współczesnego świata, ale też na przyjrzenie się dobrym praktykom firm i organizacji – mówi Joanna Skałuba, pomysłodawczyni Festiwalu z Fundacji Res Severa. – Pragnę też podkreślić edukacyjny walor tego przedsięwzięcia, a to właśnie upowszechnienie 17 Globalnych Celów Zrównoważonego Rozwoju jest jednym z głównych celów Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów”. Oczywiście zapraszamy w przyszłym roku na drugą edycję festiwalu – mówi pani Joanna.
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.