Uroczysta gala rozdania nagród w ramach konkursu grantowego „Wspieramy rozwój”, zorganizowanego przez firmę Cedrob S.A., odbyła się 8 czerwca 2017 roku w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział laureaci – przedstawiciele fundacji, stowarzyszeń oraz innych instytucji prowadzących działalność społecznie użyteczną. Pula grantów wyniosła 700 tysięcy złotych.
Galę rozpoczęło przemówienie prezesa Cedrob S.A., Andrzeja Goździkowskiego, który w kilku słowach przybliżył profil firmy oraz wyjaśnił ideę organizacji konkursu „Wspieramy rozwój”. Spółka od początku istnienia aktywnie angażuje się w zagadnienia o tematyce społecznej, kulturalnej oraz edukacyjnej. Inicjatywa organizacji konkursu wpisana jest więc w codzienną działalność firmy, która od lat, realizując politykę rozwoju, uwzględnia potrzeby otoczenia. Otwarta na aktualne problemy postawa producenta oraz zaangażowanie w ich rozwiązywanie wynika z poszanowania elementarnych wartości życia oraz chęci pomocy, tym którzy jej naprawdę potrzebują, by czynić ich życie lepszym i łatwiejszym.
Uroczystość poprowadził Jan Mela, założyciel fundacji „Poza horyzonty”, niosącej pomoc osobom po amputacji kończyn dolnych lub górnych. Jest on jednocześnie najmłodszym zdobywcą bieguna południowego i północnego w jednym roku i pierwszym niepełnosprawnym podróżnikiem, któremu udało się tego dokonać.
W trakcie wydarzenia zostały wręczone granty w czterech kategoriach:
- Nauka i rozwój
- Edukacja i sport
- Kultura
- Inicjatywa społeczna
Galę uświetnił występ kwartetu smyczkowego „Amok”, który zaprezentował utwory muzyki klasycznej i filmowej.
Cedrob S.A. to największy w Polsce producent mięsa drobiowego. Posiada 25-letnie doświadczenie w branży, które jest gwarancją bezpiecznej i wysokiej jakości produkcji. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, firma zapewnia dziś pracę tysiącom ludzi. W biznesie hołduje zasadzie odpowiedzialnego biznesu, opartego na uczciwych warunkach transakcji. Od początku Cedrob angażuje się w działania poprawiające jakość życia lokalnej społeczności, zwłaszcza osób najmłodszych.
Źródło: inf. nadesłana