W Gostyniu miało miejsce spotkanie z Jarosławem Kasprzakiem - prezesem Wielkopolskiego Centrum Promocji Zdrowia w Poznaniu. Wygłosił on wykład zatytułowany: NOWOCZESNA MEDYCYNA NATURALNA NA STRAŻY TWOJEGO ZDROWIA. Wzięło w nim udział ponad siedemdziesięciu słuchaczy.
Zarząd Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu przygotował spotkanie (4.02) z Jarosławem Kasprzakiem - prezesem Wielkopolskiego Centrum Promocji Zdrowia w Poznaniu. Wygłosił on wykład zatytułowany: NOWOCZESNA MEDYCYNA NATURALNA NA STRAŻY TWOJEGO ZDROWIA. Wzięło w nim udział ponad siedemdziesięciu słuchaczy.
Prezes Kasprzak m.in. przedstawił najliczniej występujące choroby cywilizacyjne, obniżające znacząco poziom naszego życia. Należą do nich: nadwaga - którą ma 10 milionów Polaków, otyłość - na którą cierpi 5 milionów, nadciśnienie - 8 milionów czy cukrzyca - 3 miliony. Wskazał też na czynniki przeciwdziałające rozwojowi tych chorób, podkreślając, że wcale nie najważniejsze jest leczenie czy terapia. Jak wykazują badania, najważniejszy jest właściwy styl życia (czyli zdrowe odżywianie się, ruch i unikanie używek), który przeciwdziała rozwojowi chorób cywilizacyjnych aż w 60 procentach, podczas gdy np. farmakologia tylko w 10 procentach. Wskazał też na ważną rolę diagnostyki, tu polecał metodę biorezonansu EAV wg dr Volla, połączona z terapią biorezonansową, naturalną kompleksową suplementacją dostosowaną indywidualnie do każdego, naturalnym odżywianiem się, a w razie potrzeby z medycyną komplementarną, tj. medycyną akademicką połączoną z medycyną naturalną. Odpowiadając na pytania słuchaczy, wyjaśnił, ze proponowany przez niego system nie ma opracowanych standardów w Polsce i dlatego nie może być finansowany z NFZ.
Druga część wykładu poświęcona była boreliozie i koinfekcjom, których źródłem są kleszcze.
Zdiagnozowanie tych chorób jest szczególnie trudne, gdyż duża ich grupa przebiega w formie bezobjawowej, praktycznie nie wykrywalnej przez realizowane w Polsce badania, a często błędnie rozpoznawanej jako stwardnienie rozsiane. Prezes Kasprzak podkreślił rolę profilaktyki, na którą składa się wiedza o boreliozie i świadomość zagrożenia nią. Wskazał na badania pozwalające diagnozować boreliozę oraz na rolę profilaktyki opartej na świadomości zagrożeń. Myśl tę rozwinął, odpowiadając na pytania po zakończeniu wykładu. Podkreślił wtedy, że kleszcza nie ściskamy, delikatnie wyciągamy i, zamiast wyrzucać, dajemy do badania DNA, by stwierdzić, jakich patogenów był nosicielem. Wtedy możemy rozpocząć skuteczne leczenie.
Prezes Kasprzak zakończył spotkanie, przypominając ważną myśl Isaaca Newtona: - Ludzie budują za dużo murów, a za mało mostów. Zachęcił do jej przemyślenia oraz do rozmów z innymi i współpracy dla dobra własnego zdrowia.
W imieniu słuchaczy Bożena Misiurek - Prezes Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu - wręczyła wiązanki kwiatów wykładowcy i diagnoście, dziękując im za profesjonalne przedstawienie interesującego materiału.
W czasie wykładu dla chętnych zostały prowadzone bezpłatne badania diagnostyczne biorezonansem, który w polskich realiach można potraktować jako badanie przedmedyczne, pozwalające zdecydowanie przyspieszyć i ukierunkować diagnozę medyczną oraz znacząco obniżyć jej koszty.
Wstęp dla wszystkich zainteresowanych tematem, dzięki temu, że prelegent i diagnostyczka wykonali swoje działania w formie wolontariatu, był bezpłatny. Organizację spotkania wsparły: PCPR w Gostyniu oraz ZSZ w Gostyniu i CID - Stowarzyszenie Dziecko.
Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko" - opracowanie własne