Członkowie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu oraz ich rodziny, sympatycy, przyjaciele i zaproszeni goście spotkali się w sobotnie popołudnie (5 grudnia 2015) w sali "Werni". Powitała wszystkich prezes stowarzyszenia Bożena Misiurek, podkreślając, że to czas, gdy członkowie mogą być razem i że to spotkanie - jest też podziękowaniem dla wszystkich, którzy wspierają działalność stowarzyszenia.
Spotkanie rozpoczął nastrojowy koncert kolęd przygotowany przez uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Józefa Zeidlera w Gostyniu. Występy młodych gitarzystów oraz zespołu saksofonistów, zakończone życzeniami, wprowadziły wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.
Prezes Bożena Misiurek, w związku ze swoją upływającą kadencją podsumowała 4 lata działalności stowarzyszenia. Przypomniała m.in.: stałą współpracę z lekarzami, w tym szczególnie z Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego – Ośrodkiem Badań Klinicznych w Plewiskach; organizowanie działań rehabilitacyjnych (kriokomora, fizjoterapia, terapia Halliwick, turnusy rehabilitacyjne), pikników integracyjnych oraz corocznych obchodów Światowego Dnia Chorych na SM, wyjazdów do operetki, cyklu otwartych wykładów poświęconych problematyce SM i boreliozie oraz zdrowiu psychicznemu; współpracę w projekcie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, aktywizującym społecznie i zawodowo osoby z niepełnosprawnością. Realizacja dokonań stowarzyszenia w ciągu tego okresu nie byłaby możliwa bez stałego wsparcia ze strony Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu, Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, Stowarzyszenia „Dziecko”, firm KAWON - HURT, NETBOX, SIMET, WIX-FILTRON, ARDAGH GLASS, Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu, FUH Waleński, Zakładu Aktywności Zawodowej w Leonowie, Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Kromolicach, hurtowni: BAJA i ADAMCZAK oraz DAWI, Powiatowego Banku Spółdzielczego oraz kilku osób szczególnie wspierających stowarzyszenie w codziennej działalności.
Następnie uczestnicy spotkania opłatkowego wysłuchali gratulacji i życzeń dla stowarzyszenia i jego członków ze strony gości. Zastępca Burmistrza Gostynia Elżbieta Palka gratulowała członkom stowarzyszenia udanej działalności i wspierania chorych. Starosta Gostyński Robert Marcinkowski podkreślił, że stowarzyszenie SM jest czymś więcej niż stowarzyszeniem, o czym świadczy rodzinna atmosfera panująca na spotkaniach SM. Wręczył też, wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Gostyńskiego Krzysztofem Deutschem prezent przydatny w codziennej pracy organizacji. Do życzeń dołączył też dyrektor PCPR w Gostyniu, przypominając, że spotkanie Stowarzyszenia SM odbywa się w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza, i gratulując działań, których owocem jest wyróżnienie Stowarzyszenia SM w książce opisującej działania NGOs w Wielkopolsce.
Ważnym gościem na spotkaniu była dr Hanka Hertmanowska, prowadząca Centrum Leczenia Stwardnienia Rozsianego w Plewiskach. Doceniła działalność stowarzyszenia SM na terenie powiatu gostyńskiego, podkreślając, że Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu robi to, co obok leczenia jest szczególnie ważne, czyli wspiera osoby chore na SM.
Ks. Krzysztof Młynarczyk, proboszcz gostyńskiej Fary złożył życzenia wszystkim, podkreślając, by nie tracili nadziei, bo dobro zawsze zwycięża. Uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem. Później, już mniej oficjalnie, spędzili miło czas przy wspólnym obiedzie.
Członkowie Zarządu Stowarzyszenia wręczyli przybyłym gościom drobne upominki z podziękowaniami za pomoc i udzielane wsparcie. A na koniec członkowie stowarzyszenia otrzymali paczki świąteczne, przygotowane przez Zarząd Stowarzyszenia przy wsparciu sponsorów.
Źródło: Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu