Odbyło się walne zgromadzenie Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu. Stowarzyszenie to działa dopiero od czerwca 2012 r., a już stało się znane nie tylko w powiecie gostyńskim i Wielkopolsce, ale również w kraju.
Walne Stowarzyszenia SM w Gostyniu rozpoczęła prezes Bożena Misiurek, witając członków stowarzyszenia i gości: przedstawicieli PCPR w Gostyniu oraz Natalię Siodło z Bydgoszczy, prowadzącą badania nad jakością życia chorych na stwardnienie rozsiane w Polsce. Następnie, zgodnie z miłym zwyczajem comiesięcznych spotkań SM członkowie zarządu stowarzyszenia złożyli życzenia i wręczyli kwiaty solenizantom z minionego miesiąca. Zgromadzeni odśpiewali jubilatom gromkie „100 lat!”. Z okazji zbliżającego się Święta Kobiet panowie wręczyli paniom miłe podarunki.
Następnie Zarząd Stowarzyszenia przedstawił sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2013. W wyniku głosowania członkowie stowarzyszenia udzielili Zarządowi absolutorium.
Wśród najważniejszych działań stowarzyszenia SM w minionym roku wymieniono partnerski udział w projekcie realizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu „Aktywni razem”, obejmującym różne formy terapeutyczne, kursy około zawodowe i wyjazd na nadmorski turnus rehabilitacyjny. Wskazano też na trzy własne projekty stowarzyszenia nagrodzone grantami: wyjazd do operetki, piknik profilaktyczny na rynku w Gostyniu oraz działania rehabilitacyjne dla chorych na SM. Przypomniano zorganizowane przez stowarzyszenie bezpłatne badania pod kątem współwystępowania boreliozy, wykłady lekarzy i psychologów, wigilię dla chorych na SM, czy utworzenie profesjonalnej strony internetowej.
Dyskutowano o przyjęciu przez stowarzyszenie statutu organizacji pożytku publicznego, uprawniającej do zbierania odpisu 1 procenta i podjęto uchwałę upoważniającą zarząd do podjęcia działań w kierunku uzyskania statusu OPP.
W czasie dyskusji podziękowano członkom zarządu za aktywizację chorych na SM i ich rodzin oraz przyjaciół, a całemu stowarzyszeniu za integrację środowiska na rzecz wsparcia dla chorych na SM.
Na koniec oficjalnej części spotkania podziękowano firmom, które wsparły działalność Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu: Powiatowi Gostyńskiemu, Gminie Gostyń, Wix – Filtron, Spółdzielni Mleczarskiej, Spółdzielni Produkcyjnej w Kromolicach, firmie UNIROL, Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu, Ardagh Glass, Zakładom Mięsnym Konarczak oraz Zespołowi Szkół Zawodowych w Gostyniu oraz Stowarzyszeniu Dziecko. Szczególnie podziękowano Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu za stałą pomoc, doradztwo i wsparcie.
Dalsza część spotkania – przy kawie i słodkościach – upłynęła w ciepłej, rodzinnej atmosferze.
Źródło: Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Gostyniu