Spółka HYDROKAN w Kietrzu wspólnie z Fundacją PlasticsEurope Polska oraz ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim zorganizowali we wszystkich placówkach oświatowych na terenie gminy cykl wystaw i wykładów pt. "Od selektywnej zbiórki; Poprzez recykling do nowych wyrobów; Opakowanie – nie śmieć!". Na zakończenie całego cyklu edukacja ekologiczna zawitała do Szkoły Podstawowej w Pilszczu.
Gmina Kietrz postawiła na edukację ekologiczną!
Cały projekt był realizowany od października 2019 do końca stycznia 2020. Gminy zainteresowane realizacją projektu na swoim terenie proszone są o kontakt z koordynatorem projektu: Dominikiem Dobrowolskim dominik@cycling-recycling.eu, tel. 697 092 978.
Celem wystaw jest edukacja ekologiczna w zakresie zbiórki i recyklingu opakowań z tworzyw sztucznych. Odwiedzający wystawę oraz uczestnicy wykładów dowiadują się, co zrobić, aby odpady z tworzyw sztucznych nie trafiały na śmieci, i aby były selektywnie zbierane, poddawane recyklingowi oraz służyły do produkcji nowych i przydatnych przedmiotów.
– Za nami cykl wystaw i eko-lekcji we wszystkich placówkach oświatowych na terenie naszej gminy Kietrz – mówi pan Krzysztof Sporny, prezes HYDROKAN, który lokalnie koordynował projekt – i dodaje: – Głównym naszym celem jest wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców oraz zwiększenie ilości selektywnie zbieranych odpadów, w tym cennym odpadów z tworzyw sztucznych. Wiemy, że edukacja ekologiczna mieszkańców oraz sprawny system logistyczny selektywnej zbiórki, to podstawy dobrze funkcjonującej gospodarki odpadami na terenie naszej gminy.
Wszystkie do tej pory wystawy i warsztaty pomagała przygotować i przeprowadzić Lidia Pieczonka, inspektorka ds. Kultury Miejskiego Ośrodka Kultury oraz nauczycielka PZPS w Kędzierzynie-Koźlu.
Źródło: Dominik Dobrowolski