Do 10 października trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy i mieszkanki miasta wspólnie zdecydują o przeznaczeniu 15 mln z budżetu miasta. 9 mln zostanie przeznaczone na projekty małe, a pozostałe 6 mln na duże.
Każda osoba może wybrać 1 mały projekt i jeden duży. Wyboru dokonamy spośród 118 projektów: 84 małych i 34 dużych.
Głosowanie przez internet
Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę www.obywatelski.lublin.eu, zarejestrować się, zalogować a następnie oddać swoje głosy. W przypadku osób poniżej 18 roku życia konieczna jest zgoda rodzica/ opiekuna prawnego. Aby ją wyrazić rodzić/ opiekun prawny musi wprowadzić swoje imię, nazwisko, adres oraz numer telefonu oraz „kliknąć” oświadczenie dotyczące jego zgody na głosowanie przez osobę poniżej 18 r.ż.
Głosowanie w formie papierowej
W tym roku, po konsultacjach z mieszkańcami, zmianie uległ sposób głosowania w Budżecie Obywatelskim. Głosując w wersji papierowej wymagane jest osobiste dostarczenie do punktu głosowania swojego głosu. Z tych powodów zmianie ulega funkcjonowanie i ilość punktów głosowania. W tym roku zagłosujemy osobiście w Biurach Obsługi Mieszkańców oraz punktach podanych na stronie. W kilku dzielnicach, gdzie nie ma zlokalizowanych BOM-ów ani bibliotek, pojawi się punkt mobilny. W wyznaczony dzień, w godzinach popołudniowych (15:00-18:00) przyjedzie tam autobus Gutek. Karty do głosowania dostępne są w punktach oraz na stronie poniżej.
Głosowanie przez osoby niepełnoletnie
W tym roku głosować mogą wszyscy mieszkańcy i wszystkie mieszkanki Lublina, niezależnie od wieku. Osoby niepełnoletnie będą głosowały za zgodą rodziców/opiekunów prawnych. Poniżej znajduje się karta do głosowania, która zawiera formularz takiej zgody. W przypadku głosowania tradycyjnego, należy ze sobą przynieść do punktu głosowania podpisaną przez rodzica/opiekuna lub wraz z nim/nią wypełnić kartę na miejscu.
Źródło: UM Lublin