Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet to jedna z największych organizacji pozarządowych, która wspiera przedsiębiorcze kobiety na różnych etapach ich życia zawodowego. W czerwcu Rada Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet powołała do zarządu dwie nowe wiceprezeski – Magdalenę Jeżyńską i Agatę Zioło. Obie od lat tworzą i rozwijają flagowe programy Fundacji.
Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet (znana jako Sieć Przedsiębiorczych Kobiet) w całej Polsce pomaga kobietom, które chcą budować i rozwijać swoje firmy, korzystać z eksperckiej wiedzy czy networkingu z innymi inspirującymi przedsiębiorczyniami. Najbardziej popularne programy Fundacji to między innymi: Biznes w Kobiecych Rękach realizowany do tej pory przy wsparciu finansowym Citi Foundation w Nowym Jorku oraz wsparciu merytorycznym Fundacji Citi Handlowy im. L. Kronenberga, dzięki któremu powstało do tej pory 439 firm; Next nazywany MBA dla przedsiębiorczyń, który wspiera polskie firmy, które chcą się skalować lub wychodzić na rynki międzynarodowe czy Klub Mentorek, który zrzesza 175 managerek, również organizacji pozarządowych.
Fundacja może też poszczycić się ogromną internetową społecznością. Jej strona na Linkedin to obecnie największy profil wśród polskich organizacji pozarządowych.
Docenione doświadczenie
W czerwcu Rada Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet powołała do zarządu dwie nowe wiceprezeski – Magdalenę Jeżyńską i Agatę Zioło. Obie od lat tworzą i rozwijają flagowe programy Fundacji.Z zarządem w tym roku pożegnała się Anna Somorowska. Prezeską pozostaje pomysłodawczyni i współzałożycielka Fundacji – Dorota Czekaj.
„Serdecznie dziękuję Ani Somorowskiej za dotychczasową współpracę i jej zaangażowanie w naszą misję. To nie były łatwe lata, za nami wiele wyzwań i ogromnie doceniam to, że entuzjazm Ani w szerzeniu przedsiębiorczości wśród kobiet nie osłabł nawet na chwilę. Jednocześnie bardzo się cieszę, że do zarządu wchodzą Agata i Magdalena, które przez ostatnie lata udowodniły swoją ekspertyzę – to dzięki ich wiedzy udało nam się zdigitalizować wiele naszych działań czy wprowadzić nową ofertę. Muszę przyznać, że jestem podekscytowana tym, co przed nami!" – cieszy się Dorota Czekaj, prezeska Fundacji.
Poznaj lepiej członkinie zarządu
Dorota Czekaj: Prezeska Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, założycielka Sieci Przedsiębiorczych Kobiet i funduszu VC Black Swan. Z wykształcenia prawniczka, absolwentka studiów MBA, ukończonych w ramach programu Copernic na francuskich uczelniach Institut d’Etudes Politiques – Science Po i Ecole de Mines de Paris. Przenosi na platformę organizacji non profit doświadczenie ponad 20-letniej pracy menedżerskiej w korporacji. Jest ekspertką w zakresie kluczowych partnerstw, budowania długoterminowych relacji i włączającej komunikacji. Otwarta i wrażliwa na potrzeby innych, chętnie angażuje się również w inne działania charytatywne. Dzieli się swoim doświadczeniem jako Mentorka oraz jurorka w konkursach startupowych i biznesowych. Jest pomysłodawczynią i inicjatorką Klubu Inwestorek Indywidualnych Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Ma czworo dzieci. Propaguje rozwój i edukację poprzez zdrowy, aktywny styl życia, praktykę jogi oraz jazdę konną.
Magdalena Jeżyńska: wiceprezeska zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, którą współtworzy od 2014 roku. Z wykształcenia prawniczka z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. W Fundacji odpowiada za obszary prawne, kadrowe i finansowe. Od lat tworzy i rozwija programy edukacyjne wspierające przedsiębiorczość oraz rozwój zawodowy kobiet. Zarządza flagowym programem Fundacji – akceleratorem Biznes w Kobiecych Rękach – oraz Klubem Mentorek Sieci Przedsiębiorczych Kobiet. Jest współtwórczynią Akademii Klubu Mentorek i aktywnie promuje ideę mentoringu w Polsce.
Posiada doświadczenie w kompleksowym zarządzaniu projektami, budowaniu ekosystemów wsparcia dla kobiet oraz wzmacnianiu roli mentorek w rozwoju biznesu i kariery.
Agata Zioło: wiceprezeska zarządu i Dyrektorka Innowacji Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Z wykształcenia psycholożka. 12 lat pracowała w branży kreatywnej, w której realizowała projekty reklamowe i PR dla największych światowych marek. Była przedsiębiorczynią oraz inwestorką. Korzysta z tego doświadczenia, prowadząc działania w Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet. Tworzy i współtworzy oraz realizuje programy edukacyjne i rozwojowe dla kobiet. Pracuje metodą design thinking. Specjalizuje się w programach pomagających skalować i rozwijać firmę na rynkach zagranicznych oraz programach rozwijających przedsiębiorczość społeczną. Jest autorką i prowadzącą wielu szkoleń i warsztatów. Wykładowczyni na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Uznana w 2024 r. przez My Company Polska za jedną z kobiet, które zmieniają świat innowacji oraz laureatka 13. edycji rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych Ludzi w biznesie magazynu Brief.
Źródło: Sieć Przedsiębiorczych Kobiet