Tak, tak! W kolejnej odsłonie projektu „Patriotyzm w obiektywie seniora” wraz ze Zdzisławem Dróbką, znawcą i pasjonatem lokalnej historii udaliśmy się do Słupskiej Szkoły Policji, by nagrać wirtualny spacer dla uczestników projektu finansowanego ze środków Fundacji ARP. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników historii, munduru i tradycji, a także fotografii.
Miasto w mieście
Nagłówek może trochę prowokacyjny, ale dostojna Alma Mater kształcenia kadr policyjnych prezentuje się wspaniale w obrębie ogrodzenia, które oddziela teren szkoły od pozostałej części miasta. Z oczywistych względów teren nie jest otwarty dla mieszkańców i zwiedzających, poza Dniami Otwartej Szkoły. A kryje wiele ciekawostek! My pokazaliśmy w przygotowanym materiale przede wszystkim elementy patriotyczne - sale pamięci, mundury i odznaczenia, tradycje słupskiej Szkoły Policji. Ponadto zajrzeliśmy do Muzeum Kryminalistyki, w którym można prześledzić rozwój tej dziedziny. Na terenie szkoły napotykamy także obeliski i tablice - miejsca upamiętniające ważne wydarzenia i bohaterskich funkcjonariuszy.
Okiem fotografa
Projekt "Patriotyzm w obiektywie seniora" promuje dwa obszary - umiłowanie dziedzictwa historii, szczególnie w lokalnym wymiarze, oraz rozwój fotograficznej pasji. Elementem projektu jest konkurs fotograficzny, na który wciąż można nadsyłać fotografie prezentujące elementy patriotyczne w naszym otoczeniu. Galeria zdjęć i więcej szczegółów na temat konkursu znajdziecie na stronie Fundacji Imperio.
https://fundacjaimperio.pl/projekty/patriotyzm-w-obiektywie-seniora/
Podziękowania
Składamy serdeczne podziękowania dla Komendanta Szkoły Policji w Słupsku, insp. Piotra Cekały oraz Rzecznika Prasowego Szkoły Policji w Słupsku, Piotra Kozłowskiego.
Dziękujemy również Fundacji ARP, która dofinansowała realizowany przez nas projekt.
Szczególne podziękowania należą się Zdzisławowi Dróbce. To jego pasja i zamiłowanie do tradycji i lokalnej historii zaprowadziły nas w te interesujące miejsca.
Zapraszamy do obejrzenia filmu. Może i w Waszej miejscowości znajdują się miejsca, które warto przybliżyć mieszkańcom.
Źródło: Fundacja Imperio