Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
„Biblioteka to już nie skansen zakurzonych książek. Katalogi on-line, audiobooki, wydarzenia kulturalne, spektakle teatralne – z tym wszystkim wychodzi do swojego użytkownika większość polskich bibliotek. Dlatego uważam, że powinien być zapewniony także dostęp do prasy elektronicznej.” – Karolina Guttek, bibliotekarka z Gdyni.
Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest akcja Fundacji Alterpop. Trzydziestego czerwca fundacja uruchomiła w portalu Wspieram.to akcję zbierania funduszy potrzebnych do stworzenia internetowego systemu udostępniającego ich pismo wszystkim bibliotekom w Polsce (a także polskojęzycznym bibliotekom za granicą).
Czasopismo Alterpop
Już od ponad dwóch lat ukazuje się w formie elektronicznej. Jest dostępne poprzez większość polskich portali sprzedających e-booki i e-prasę (m.in. Virtualo, Publio, CDP, e-Kiosk). Jego cena to symboliczne 1.23 zł.
Zbiórka odbywa się pod adresem:
Alterpop jest w niej określany jako „pismo bez barier”, co ma oznaczać, że jest atrakcyjne zarówno dla znawców kultury, jak i nowicjuszy. Dowiadujemy się również, że tematycznie obejmuje „ambitne elementy kultury popularnej, więc nie odstrasza patetycznością kultury wyższej”. Każdy numer jest też aktualnym przewodnikiem po kulturze, ponieważ zawiera zestawienia premier muzycznych, filmowych, książkowych oraz gier.
Zachęcamy do brania finansowego udziału w akcji oraz do rozpowszechniania adresu, pod którym odbywa się zbiórka.
Informacji udziela:
Tadeusz Bisewski tel. 507-666-407 e-mail: biuro@alterpop.org.pl
Źródło: Fundacja Alterpop
Ten tekst został nadesłany do portalu. Redakcja ngo.pl nie jest jego autorem.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.