„Edukacja ekologiczna inaczej!”- to hasło przewodnie projektu społecznego realizowanego przez siódemkę krakowskich licealistek. Ich celem jest poszerzenie świadomości dzieci na temat ekologii i zagrożonych gatunków zwierząt z całego świata. W ramach projektu przeprowadzają warsztaty dla dzieci w szkołach podstawowych, domach kultury oraz innych placówkach wychowawczych i kulturalnych.
Edukacyjna inicjatywa krakowskich licealistek
Projekt wystartował kilka miesięcy temu, a dziewczynom już udało się dotrzeć do sporej grupy odbiorców. Przez kwarantannę musiały niestety zawiesić swoje działania, jednak niedługo powracają z nowymi pomysłami oraz świeżą energią. Planują również wkrótce opublikować stronę o charakterze edukacyjnym, która zawierała będzie wszystkie materiały używane na zajęciach, scenariusze zajęć, gier oraz zabaw. W programie zajęć dziewczyny zawarły wszystko to, czego im samym brakowało podczas nauki w szkole- dużo obrazowych, analogicznych przykładów, interakcji oraz okazji do samodzielnego myślenia. Na zajęciach dzieci dowiedzą się o wybranych zagrożonych gatunkach zwierząt oraz problemach, z jakimi się zmagają. Poprzez edukację przyrodniczą, chcą pokazać im inne oblicze ekologii niż to, jakie do tej pory znali i zbudować u nich świadomość roli człowieka w ekosystemie. Zamiast uczyć o kolorach pojemników na odpady, tłumaczą im, w jaki sposób nasze środowisko jest zależne od nas i czemu należy o nie dbać. Na przykładach problemów zagrożonych zwierząt dają im dokładne i praktyczne wskazówki, jak mogą samodzielnie, od najmłodszych lat, zacząć dbać o naszą planetę oraz wszystkich jej mieszkańców.
Uczestnicy zajęć wykształcają nawyki, które będą sprzyjały nie tylko ich środowisku, ale również ich zdrowiu. Na koniec zajęć odbywają się konkursy wiedzy, a ich zwycięzcy otrzymują nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów projektu. Wszystkie dzieci otrzymują książeczki z zadaniami sprawdzającymi wiedzę oraz broszurki informacyjne dla rodziców, aby wspierali swoje pociechy w nowych postanowieniach.
Na warsztaty grupę zapisać można przez kontakt na Faceeboku:
przez email: dzieciaki.ratujmy.zwierzaki@gmail.com
na Instagramie: @dzieciaki.ratujmy.zwierzaki
telefonicznie: + 48 508 681 868
Zapraszamy!
Ekipa Dzieciaki Ratujmy Zwierzaki
Źródło: Dzieciaki Ratujmy Zwierzaki