Często spotykamy się z sytuacją, że nasze dzieci są znudzone szkołą, a pójście do niej traktują jak karę. Dzieje się tak, ponieważ zajęcia prezentowane przez nauczycieli nie potrafią zaciekawić dzieci, a przez to nauka staje się dla nich nudnym i niepotrzebnym obowiązkiem…
Do udziału w swoich warsztatach i wykładach organizacja zachęca dzieci w wieku 6-14 lat. Dotychczas w projekcie wzięło udział już 30 000 młodych studentów, a zajęcia prowadzi około 500 naukowców, specjalistów oraz wolontariuszy. Prowadzone są one w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Olsztynie.
Organizacja postawiła sobie za cel dążenie do tego, by edukacja nadążała za rozwojem nauki i techniki, a dzieci chciały się rozwijać i poznawać otaczający nas świat. Do obecnych na stronie scenariuszy dołączone są również filmy, materiały specjalistyczne i karty pracy, które nauczyciel może wydrukować. Dzięki takim działaniom, uczniowie w większy stopniu zainteresują się przekazywaną im wiedzą, natomiast klasa zmieni się w laboratorium lub swoiste centrum nauki.
Jak pisze o sobie sama organizacja, "nie działamy dla zysku, lecz po to, by pozytywnie zmieniać edukację". Dlatego wszystkie materiały dostępne w sieci są darmowe i nauczyciele mogą bez problemu z nich korzystać. Fundacja utrzymuje się głównie z bezinteresownego wsparcia zadowolonych użytkowników. Dzięki temu możliwe jest tworzenie dalszych scenariuszy lekcji.
Właśnie dzięki takim projektom nasza edukacja zmienia się na lepsze, a dzieci z chęcią uczestniczą w zajęciach, które ich interesują.
Źródło: Technologie.ngo.pl