Dużo się mówi, mało się robi. Raport "Zdrowie psychiczne w Internecie"
O depresji, fobii społecznej i myślach samobójczych w internecie mówi więcej mężczyzn. W temacie depresji generujemy średnio 60 tysięcy publikacji i wzmianek miesięcznie. Ze szczegółową analizą można się zapoznać w raporcie"Zdrowie psychiczne w Internecie", przygotowanym na zlecenie Fundacji eFkropka.
Dużo się mówi o zaburzeniach psychicznych, o chorobach, epizodach i osobach potrzebujących pomocy. Tylko w ostatnim roku (dane od 1.01.2023 r.) wygenerowaliśmy łącznie 7 348 665 publikacji i wzmianek w tym temacie. Jednak wciąż mało w tej sprawie się robi – system nie jest przygotowany na rozwiązywanie problemu.
Odpowiedzią na ten stan rzeczy jest IV Kongres Zdrowia Psychicznego - już 10-11 czerwca spotkamy się, by wpłynąć na stan polskiej psychiatrii. Dołącz do nas - zarejestruj się na Kongres - i #zadbajomental.
Raport został przygotowany na zlecenie Fundacji eFkropka, jednego z organizatorów Kongresu.
Partnerem merytorycznym raportu jest Fabryka Komunikacji Społecznej. Dane zostały dostarczone przez partnera technicznego - Sentione - prowadzącego zaawansowany monitoring internetu i mediów społecznościowych.
Wyniki raportu w poszczególnych kategoriach można zobaczyć na stronie: ef.org.pl/zadbajomental/ (stamtąd można także pobrać raport). Dane zostały przeanalizowane m.in. z podziałem na płeć, sentyment (wydźwięk emocjonalny wypowiedzi), najpopularniejsze źródła, miesiące, dni i godziny publikacji. Analiza wychwytuje także najpopularniejsze hashtagi towarzyszące danemu zagadnieniu oraz pokazuje losowo aktualne wpisy w danym temacie.
Licznik odliczający stale przyrastający stan generowanych treści zamieszczony jest na stronie ef.org.pl/zadbajomental/ i jest ciągle aktualizowany. W raporcie uwzględniono słowa kluczowe związane ze zdrowiem psychicznym, takie jak: depresja, myśli samobójcze, choroba afektywna dwubiegunowa, schizofrenia, ADHD, zaburzenia osobowości, terapia, zaburzenia odżywiania, wypalenie zawodowe, fobia społeczna czy szpital psychiatryczny. W załączeniu przedstawiamy szczegółowo wybrane wyniki.
Pełna treść artykułu dostępna jest w ząłączniku.
Źródło: Fundacja eFKropka