Firma Dow zostało uznane za najbardziej pożądanego pracodawcę, oferującego kobietom stabilne i zrównoważone środowisko pracy. Dow uplasowało się na pierwszym miejscu wśród firm średniej wielkości.
Dow został jednym ze zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „Mama w Pracy”, zorganizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita oraz agencją badawczą MillwardBrown SMG/KRC, działającą w Polsce i regionie Europy Wschodniej.
Firma Dow uplasowała się na pierwszej pozycji w kategorii firm średniej wielkości, oferujących kobietom, w tym pracującym matkom, stabilne i dające satysfakcję miejsce pracy. Spółkę wyróżniono także za zapewnienie pracownikom odpowiedniej równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem osobistym. Nagrodę wręczono podczas oficjalnej ceremonii, która odbyła się 23 maja 2012 roku w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Poza Dow, czołowe lokaty zdobyły także firmy Danone i Hay Group.
– To wielki zaszczyt otrzymać tak prestiżową nagrodę, która premiuje zaangażowanie naszej firmy w rozwój talentów, a także oferowane przez nas światowej klasy programy rozwoju zdolności przywódczych dla kobiet i mężczyzn na wszystkich szczeblach kariery – powiedział Robert Stankiewicz, dyrektor Dow na Polskę podczas ceremonii wręczenia nagród. - W Dow wierzymy, że efektywne nawiązywanie kontaktów na wielu poziomach, mentoring i wsparcie wraz ze stabilnym i dającym satysfakcję środowiskiem pracy, to podstawy zmian i rozwoju w firmie – dodał.
Nagrody w konkursie wręczono w trzech kategoriach – spółkom dużym (powyżej 250 pracowników), średnim (od 50 do 250 pracownikówinformacj) i małym (zatrudniającym mniej niż 50 pracowników). W konkursie mogły wziąć udział firmy reprezentujące różne branże, od finansów i konsultingu przez telekomunikację aż po bankowość i media.
– Certyfikaty "Mama w pracy" są przyznawane na podstawie danych uzyskanych z elektronicznych ankiet, które anonimowo wypełniają kobiety zatrudnione w organizacjach zgłoszonych do konkursu. W tym roku wpłynęło 5 570 ankiet z 92 zgłoszonych instytucji – powiedziała Izabela Schnell z Fundacji Świętego Mikołaja. – Chcemy, aby konkurs przyczynił się do popularyzacji w Polsce dobrych praktyk stosowanych przez nagrodzone firmy. Elastyczne godziny pracy, możliwość pracy z domu, prywatna opieka medyczna, dodatkowy płatny urlop macierzyński czy wsparcie finansowe z okazji urodzenia dziecka – to tylko niektóre z udogodnień, jakie coraz częściej gwarantowane są młodym mamom. Pracodawcy, tacy jak firma Dow, oferują atrakcyjne warunki pracy, ułatwiając kobietom rozwój w życiu zawodowym i prywatnym, ponieważ zdają sobie sprawę, że to jest jeden z fundamentów sukcesu w biznesie – podsumowuje Izabela Schnell.
Aleksandra Kaczorowska, przedstawiciel ds. Obsługi Klienta Dow w Polsce i członkini organizacji kobiet w firmie, stwierdziła:
– Firma Dow dąży do stworzenia pełnego energii, zróżnicowanego i utalentowanego zespołu pracowników, a także wspierania ich na wybranej drodze rozwoju. Szczególnie kobiety w Dow otrzymują pomoc w trakcie budowania kariery, a także, gdy zostają młodymi matkami i wracają z urlopu macierzyńskiego. Dzięki temu mamy szansę uczestniczyć w wielu programach, dzielić się opiniami i doświadczeniami, a w efekcie – rozwijać zawodowo i prywatnie.
O firmie Dow
Dow (NYSE DOW), łącząc ogromne możliwości nauki i technologii, z pasją wprowadza innowacje, niezbędne w osiągnięciu postępu. Spółka łączy chemię i innowacyjność z zasadami zrównoważonego rozwoju, pomagając rozwiązywać wiele problemów stanowiących wielkie wyzwanie dla świata, takich jak zapotrzebowanie na czystą wodę, wytwarzanie energii odnawialnej, oszczędzanie energii oraz zwiększanie produktywności rolnictwa.
Zróżnicowana oferta produktów Dow – od specjalistycznej chemii, przez materiały zaawansowane, aż po produkty ochrony roślin i tworzywa sztuczne, będąca jedną z najlepszych w branży, zapewnia szeroki zakres produktów i rozwiązań technologicznych dla klientów w około 160 krajach, w szybko rozwijających się sektorach, takich jak elektronika, woda, energia, powłoki i rolnictwo.
W 2011 roku firma Dow wykazała roczną sprzedaż w wysokości 60 miliardów dolarów i zatrudniała na całym świecie około 52 000 pracowników. Ponad 5 000 produktów firmy jest produkowanych w 197 zakładach w 36 krajach na całym świecie.
O ile nie określono inaczej, stosowane poniżej określenia „Dow” i „Firma” oznaczają koncern The Dow Chemical Company oraz jego skonsolidowane jednostki zależne.
Poza działalnością handlową w Warszawie, spółka posiada w Łazach (10 km od Warszawy) Centrum Serwisowe Systemów Poliuretanowych. W następstwie nabycia w 2009 roku spółki Rohm and Haas, fima Dow jeszcze bardziej wzmocniła swoją pozycję na lokalnym rynku i rozszerza swą obecność w Polsce dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu w Dzierżoniowie, wybudowanemu przez spółkę joint venture SKC-HAAS w celu produkcji materiałów elektronicznych.
Źródło: GENESIS PR