W grudniu 2022 r. Włocławek zakończył program „Ciepło Cię widzieć”. Była to międzysektorowa odpowiedź na kryzys energetyczny i związane z nim obawy społeczne. Samorząd we współpracy z lokalną Fundacją Ładowarka, wykreowali „ciepły” punkt na mapie miasta, a teraz zapraszają do poznania społecznych i eksperckich rekomendacji przeciwdziałania skutkom kryzysu energetycznego!
W grudniu 2022 r. Włocławek zakończył program „Ciepło Cię widzieć”. Była to międzysektorowa odpowiedź na kryzys energetyczny i związane z nim obawy społeczne. Samorząd we współpracy z lokalną Fundacją Ładowarka, wykreowali „ciepły” punkt na mapie miasta, gdzie można było napić się kawy, ogrzać, ale przede wszystkim wspólnie spędzić czas na łącznie około pięćdziesięciu spotkaniach z ekspertami, warsztatach z lokalnymi przedsiębiorcami i dyżurach prawnika oraz psychologa.
Włodarze regionalnych gmin spotkali się natomiast na warsztatach z ekspertami z optymalizacji zużycia ciepła w gminach i komunikacji kryzysowej z mieszkańcami.
Akcję zakończyliśmy wspólnym webinarem, z którego relację znajdziecie Państwo tutaj >>.
Namacalnym efektem „Ciepło Cię widzieć” są przede wszystkim „Rekomendacje dla miast i gmin”, które z przyjemnością Państwu przekazujemy. To zbiór porad, sugestii, pomysłów na to jak wspomagać społeczność lokalną w czasie kryzysu energetycznego i jak uzbroić nasze samorządy w narzędzia i kompetencje, dzięki którym obecny i przyszłe kryzysy będą znacząco łagodniej oddziaływać.
Publikacja ta zbiera nade wszystko rekomendacje wypracowane podczas spotkań z mieszkańcami, samorządowcami i ekspertami w ramach „Ciepło Cię widzieć”, a Włocławek – jako miasto średniej wielkości w centralnej Polsce – stał się kazusem możliwym do powielania w różnych skalach w Państwa gminach!
Źródło: Fundacja Ładowarka