Młodzi mają pasje, energię i pomysły, ale często brakuje im środków na realizację swoich inicjatyw. Dzięki wsparciu "Aktywnej Warszawskiej Młodzieży" dostaną wsparcie finansowe, ale i organizacyjne.
Moc pomysłów
Koncert, na który w ramach wejściówki trzeba było oddać elektrośmieci. Świąteczna książka kucharska z daniami planowanymi dla większych grup. Wyprawa 22 pociągami przez 5 krajów z noclegami, na które wydano… 0 zł. To tylko niektóre z inicjatyw zrealizowanych przez warszawską młodzież w ostatnich miesiącach dzięki wsparciu programu „Aktywna Warszawska Młodzież”.
Celem programu jest zachęcenie młodych do aktywności społecznej. Młodzież mająca ciekawe pomysły na spędzenie wolnego czasu, chcąca rozwijać swoje zainteresowania i pasje dzięki programowi nie musi dzięki rezygnować z własnego rozwoju. Uczy się też myślenia projektowego – planowania i pilnowania działań oraz budżetu.
Dla kogo wsparcie
O wsparcie organizacyjne i finansowe może ubiegać się młodzież ucząca się w Warszawie – uczniowie VII i VIII klasy szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wniosek może złożyć grupa min. trzech osób.
W ramach programu „Aktywna Warszawska Młodzież” projekty młodych wspiera pięć różnych organizacji pozarządowych:
· Stowarzyszenie Q Zmianom w ramach projektu InQbator Q Działaniu – IV nabór trwa do 10 maja 2023 r.
· Fundacja ARTE w ramach projektu W Warszawie jest MOC – nabór ciągły trwa do 31 maja 2023 r.
· Klub Inteligencji Katolickiej w ramach projektu Mam Pomysł – nabór ciągły trwa
· Stowarzyszenie Harcerskie w ramach projektu Inicjatywy Młodzieżowe – nabory do ostatniego dnia każdego miesiąca
· Oddział Warszawski Polskiego Towarzystwa Fizycznego we współpracy z pracownikami Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego w ramach projektu Ochota na naukę – nabór zakończony
Program „Aktywna Warszawska Młodzież” realizowany jest przy wsparciu Biura Edukacji m.st. Warszawy.
Chcesz wiedzieć więcej o działaniach Miasta na rzecz młodzież? Sprawdź stronę Młoda Warszawa i fanpage.
Masz pomysł na ciekawe działanie w swojej okolicy? Chcesz zorganizować spotkanie albo warsztaty dla swoich sąsiadów i sąsiadek? Zobacz, jak ze wsparciem miasta przejść od pomysłu do realizacji!
Źródło: Urząd m.st. Warszawy