Dlaczego powinieneś zacząć korzystać z Inboxa od Google? I dlaczego nie…
Gmail jest obecnie chyba najpopularniejszą platformą poczty elektronicznej na świecie. Użytkownicy korzystają z tej poczty, bo jest wygodna, darmowa, oferuje szeroki zakres funkcjonalności, no i jest od Google. Ale Gmail może być jeszcze lepszy!
Wiele organizacji korzysta z Gmaila. Nic w tym dziwnego - wybierają go z tych samych powodów, z jakich wybrały go setki milionów użytkowników na całym świecie. Na jednej platformie dostajemy zarówno klienta pocztowego, jak i samą pocztę, zatem wygoda korzystania jest tutaj jedną z priorytetowych spraw. Jeśli dodamy do tego automatyczną segregację wiadomości przypisanych do konkretnej kategorii tematycznej, synchronizację z innymi usługami Google i niezłą aplikację mobilną, otrzymamy pocztę niemalże doskonałą. A jeżeli zaczniemy używać Inboxa, wejdziemy na zupełnie nowy poziom zarządzania skrzynką mailową.
Każdy z nas to zna - dziesiątki powiadomień dziennie, zazwyczaj o zupełnie nieistotnych mailach. Niezliczone ilości reklam, newsletterów, informacji z portali społecznościowych, sklepów, etc. Ekran smartfona wygląda czasami jak tablica z ogłoszeniami. Jeśli znacie ten problem, najwyższy czas zainstalować Inboxa, inteligentnego klienta poczty dla Gmaila.
Cóż jest takiego wyjątkowego w tym narzędziu? Ano to, że jest w stanie określić, które maile są dla nas ważne, a które nie. I o tych nieważnych nie informuje, co sprawia, że nawet nie wiemy o przysłowiowych śmieciach spływających do naszej skrzynki. Ponadto, Inbox ma aż siedem kategorii dla wiadomości: Zakupy, Finanse, Społeczności, Powiadomienia, Fora, Oferty oraz Niski Priorytet. Co więcej, aplikacja rzeczywiście potrafi przefiltrować wiadomości w taki sposób, aby wpadły do odpowiedniego koszyka.
Kolejne funkcjonalności skupiają się już wokół zarządzania samymi wiadomościami i jest to najmocniejsza strona Inboxa. Z każdym mailem możemy wykonać szereg czynności, takich jak odłożenie na później, przypięcie, oznaczenie jako „gotowe”, a nawet przypomnienie o tym, żeby na danego maila odpisać. Czysta wygoda!
Wyobraźmy sobie sytuację - rezerwujemy miejsce na konferencji. Otrzymujemy maila z potwierdzeniem i danymi dotyczącymi naszej rezerwacji. Ale sama konferencja jest dopiero za dwa miesiące, po drodze możemy zgubić maila wśród tysięcy innych. Inbox pozwoli nam ustawić uśpienie wiadomości np. do dnia poprzedzającego wydarzenie. Wtedy nie tylko nam o nim przypomni, ale poda wszystkie dane, których potrzebujemy.
Po wykorzystaniu naszego przykładowego maila oznaczamy go, jako „gotowy”, a Inbox wrzuca go do odpowiedniego folderu, żeby nie zaśmiecał nam skrzynki głównej. To czyszczenie maili jest jedną z najlepszych opcji aplikacji, ponieważ pozwala nam na stosowanie polityki „zero” czy „clear” - skrzynka pocztowa ma być przejrzysta dla użytkowników.
Jeśli jakaś wiadomość jest dla nas szczególnie istotna, możemy ją przypiąć. Oznacza to, że zawsze będziemy mieli ją w widoku głównym, nawet jeśli użyjemy grupowego czyszczenia kategorii, w jakiej się znajduje. I to również jest ukłon w stronę użytkowników, którzy dostają pełną kontrolę nad swoją pocztą.
Jest jeszcze jedna funkcja, która może przekonać do rozpoczęcia przygody z Inbox - cofnięcie wysłanego maila. Mamy na to 15 sekund, ale próżno szukać takiej funkcjonalności w innych klientach pocztowych.
A teraz trochę o wadach
Inbox działa tylko z Gmailem i tylko z jednym kontem w tym samym czasie. Jeśli mamy inne skrzynki podpięte do poczty Google, Inbox ich nie obsłuży. Jeśli mamy kilka kont Google, nie przypiszemy ich wszystkich do Inboxa, tak jak możemy zrobić to w Gmailu. To może być problematyczne, jeśli korzystamy z kilku kont jednocześnie.
Kolejną sprawą jest to, że Inboxa trzeba nieco przeszkolić. Zanim aplikacja nauczy się perfekcyjnego rozdzielania wiadomości, będziemy musieli czasem zwrócić jej uwagę na to, że dana wiadomość powinna trafić gdzieś indziej, a jeszcze inna wcale nie jest spamem. Ale to standardowe zabiegi dla każdego programu mającego pełnić funkcję asystenta.
Poza tymi kilkoma niedogodnościami - które, być może, zostaną w przyszłości rozwiązane - Inbox jest świetnym narzędziem do zarządzania Gmailem. Aplikacja jest darmowa, dostępna na Androida oraz iOS, a także w formie przeglądarkowej. Warto dać jej szansę!
Źródło: Technologie.ngo.pl