Jeżeli chcesz wymienić się metodami nauczania dorosłych z kadrą innych krajów i odwiedzić razem z uczestnikami Twoich zajęć zagraniczne placówki, warto wziąć udział w tzw. projektach wymiany, czyli projektach partnerskich Grundtviga. Można uzyskać dofinansowanie od Komisji Europejskiej (program Uczenie się przez całe życie) na maksymalnie 24 wyjazdy w ciągu dwóch lat trwania projektu. Stowarzyszenie Teatr Grodzki bierze udział w projekcie DELTA.
Dzięki udziałowi w projekcie partnerskim Grundtviga w ciagu dwóch lat 24 osoby ze Stowarzyszenia Teatr Grodzki będą mogły wyjechać do placówek edukacyjnych w krajach partnerskich – 16 beneficjentów (osoby niepełnosprawne) i 8 osób z kadry. Pracownicy i beneficjenci Stowarzyszenia wezmą udział w zajęciach edukacyjnych w innych krajach prowadzonych dla osób niepełnosprawnych i w trudnej sytuacji życiowej. Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Grodzki bierze udział w projekcie DELTA (Developing Efective Learner Training Across Europe ) jako organizacja partnerska. Inicjatywę koordynuje organizacja AGRAF gUG związana z Uniwersytetem w Saarland w Niemczech, a uczestniczą w niej również: centrum edukacyjne Etimesgut Halk Eğitimi Merkezi z Turcji, organizacja pozarządowa Espiral Entitat de Serveis z Hiszpanii oraz HP-MOS – charytatywna organizacja brytyjska świadcząca usługi z zakresu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Projekt DELTA ma na celu poprawę jakości kształcenia słuchaczy w krajach europejskich poprzez poznawanie różnych metod uczenia się stosowanych przez partnerów projektu dla grup potrzebujących wsparcia. Rezultatem będzie stworzenie podręcznika wybranych najlepszych metod nauczania dorosłych opartych na aktywizacji słuchaczy.
W projekcie partnerskim Grundtviga muszą wziąć udział minimum trzy organizacje z trzech europejskich krajów. Każda uczestnicząca organizacja składa własny wniosek o dofinansowanie do Narodowej Agencji w swoim kraju, ale wcześniej partnerzy ustalają wspólną treść wniosku; pobiera się go ze strony internetowej Narodowej Agencji. W porównaniu do wielu programów dofinansowanych ze środków unijnych, formularz wniosku jest prosty do wypełnienia (składa się go w języku angielskim).
Pobierz
-
Platforma jest ogólnopolska, więc trudno wpisać miejsce wydarzenia.
712304_201112191029110996 ・38.72 kB