Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl.
Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
4 listopada 2003 w Częstochowie miało miejsce spotkanie zorganizowane przez Komendę Miejską Policji w Częstochowie oraz Pełnomocnika Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych – Pawła Rukszę, poświęcone problematyce zapobiegania patologiom społecznym wśród dzieci i młodzieży z naszego miasta.
- To nasze spotkanie – podkreślił Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Organizacji Pozarządowych – ma na celu wspólne zastanowienie się nad problemami, z którymi organizacje pozarządowe spotykają się na co dzień w swojej pracy wychowawczej z dziećmi i młodzieżą oraz poszukanie sposobów ich rozwiązywania”.
W trakcie dyskusji głos zabrali: Dorota Sobala – Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu UM, podinsp. Grzegorz Cichy – Zastępca Naczelnika Sekcji Prewencji, nadkom. Małgorzata Długosz – Kierownik Policyjnej Izby Dziecka, kom. Halina Antończak – Specjalista ds. Nieletnich oraz przedstawiciele działających na terenie Częstochowy organizacji pozarządowych i placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Podczas spotkania przedstawiciele organizacji pozarządowych i placówek wychowawczych przedstawili trudności, z jakimi spotkają się w pracy z dziećmi i młodzieżą. Omówiono też możliwość wykorzystania doświadczeń i wiedzy prewencyjnej funkcjonariuszy Sekcji Prewencji KMP w Częstochowie przy budowaniu programów edukacyjnych i wychowawczych przez organizacje pozarządowe. Programy te mogą być dofinansowane przez Urząd Miasta w ramach przyszłorocznych dotacji.
- Od początku bieżącego roku w Częstochowie zarejestrowano 9525 przestępstw, z czego 242 dokonali nieletni – przypomniała kom. Halina Antończak. - Najczęściej nieletni dopuszczają się kradzieży i rozbojów. Głównym bodźcem do tych czynów jest chęć zaimponowania starszym kolegom, realizowanie się w grupach nieformalnych, trudna sytuacja majątkowa rodzin. Nierzadko przyczyną wejścia młodych ludzi w konflikt z prawem jest alkohol.
Naczelnik Dorota Sobala opowiedziała o uruchomionym właśnie telefonie alarmowym „Bezpieczna Szkoła”, gdzie zgłaszać można fakty przemocy w szkołach.
Przedstawiciele organizacji pozarządowych zwrócili uwagę, na to iż media, a zwłaszcza telewizja, nie są sprzymierzeńcem w wychowaniu dzieci i młodzieży, ponieważ przekazują treści mające negatywny wpływ na rozwój młodych ludzi.
W spotkaniu udział wzięło około 40 osób – przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji, Urzędu Miasta Częstochowy, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Straży Miejskiej, parafii, organizacji pozarządowych i placówek wychowawczych.
Było to kolejne wspólne spotkanie organizacji pozarządowych z Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Częstochowy ds. Organizacji Pozarządowych.
Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu.
Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.
Teksty opublikowane na portalu prezentują wyłącznie poglądy ich Autorów i Autorek i nie należy ich utożsamiać z poglądami redakcji. Podobnie opinie, komentarze wyrażane w publikowanych artykułach nie odzwierciedlają poglądów redakcji i wydawcy, a mają charakter informacyjny.