Cyfrowa Rewolucja NGO – Narzędzia i Programy [#8 – Perplexity AI] 🌐
W ramach naszej serii nt. transformacji cyfrowej NGO prezentujemy narzędzia i programy, które mogą wspierać codzienne funkcjonowanie organizacji pozarządowych.
❗WAŻNE: rekomendujemy wyłącznie aplikacje, z których sami korzystamy. Nie posiadamy jakichkolwiek umów sponsoringowych, odnośniki nie są linkami afiliacyjnymi.
Wprowadzenie
Kolejnym narzędziem, które chcemy Państwu zaproponować jest Perplexity AI. To zaawansowane narzędzie umożliwia użytkownikom zadawanie pytań sztucznej inteligencji (AI), a następnie dostarczy ona odpowiedzi na podstawie analizy wielu źródeł w czasie rzeczywistym. Jest to idealne rozwiązanie dla osób poszukujących szybkich i precyzyjnych informacji w różnych dziedzinach.
Do czego może się przydać to narzędzie?
- 💡 Przejrzystość źródeł: Perplexity AI dostarcza odpowiedzi z jasno wskazanymi źródłami, co zwiększa wiarygodność informacji.
- 🌐 Pamięć kontekstowa: Narzędzie zapamiętuje kontekst rozmowy, co pozwala na bardziej spersonalizowane odpowiedzi.
- 📈 Możliwości multimodalne: Platforma obsługuje różne typy danych, takie jak teksty, obrazy i proste kody, co czyni ją wszechstronnym narzędziem do analizy i przetwarzania informacji.
Ile to kosztuje?
Perplexity AI jest dostępne zarówno w wersji darmowej, jak i Pro.
Wersja darmowa oferuje podstawowe funkcjonalności: nieograniczone szybkie wyszukiwania, 3 Pro wyszukiwania dziennie, standardowy model AI, czy personalizacja odpowiedzi.
Plan Pro zapewnia dodatkowo: nielimitowane wyszukiwania w trybie poszerzonym, możliwość wyboru modelu AI [takich jak GPT-4o, Claude-3 czy Sonar Large (LLama 3.1)], analizy całych plików, a także wizualizacja odpowiedzi (szkice, wykresy).
Subskrypcja kosztuje 20 USD miesięcznie lub 200 USD rocznie, co pozwala na zaoszczędzenie 40 USD w porównaniu do płatności miesięcznych.
***
Więcej informacji nt. narzędzi i procesu transformacji cyfrowej będzie można znaleźć już niedługo na naszej stronie internetowej:
https://ipp.expert/projekty/rozwoj-poradnictwa-obywatelskiego-w-instytucie-polityk-publicznych/
Nie każda organizacja pozarządowa ma jednak środki na profesjonalne aplikacje, programy czy licencje. Jak zatem pozyskać fundusze na profesjonalne narzędzia IT? Już niedługo uruchomimy bezpłatne doradztwo dla ngo, także w tym zakresie.
🔗 Zachęcamy do zapisania się do newslettera Instytutu Polityk Publicznych, aby co tydzień otrzymywać nowe rekomendacje.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #OrganizacjePoradnicze Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego
#NIW #NGO #rozwój #społeczeństwo_obywatelskie #społeczeństwo #obywatel #obywatele #organizacje_poradnicze #poradnictwo #lokalny #pomoc
Źródło: Fundacja Instytut Polityk Publicznych