To narzędzie będzie przydatne szczególnie tym organizacjom, których siedziby nie są scentralizowane, a pracownicy rozpierzchnięci po wielu miejscowościach. Crocodoc ułatwi wspólną pracę nad kształtem ostatecznej wersji dokumentu.
Serwis internetowy Crocodoc.com to świetny sposób na wspólną konsultację z współpracownikami w sieci. Dzięki niemu na dokumenty (nie tylko pliki przygotowane w programach edytorskich, ale także grafiki czy dokumenty .pdf) można w prosty sposób nanosić uwagi dotyczące poszczególnych treści. Niestety, narzędzie nie pozwala na dokładną ingerencję w istniejący dokument, tylko na nanoszenie personalnych uwag. Tak więc, jeśli do konkretnego zdania internauta chciałby napisać rozwinięcie, musi to zrobić poprzez dodanie komentarza, a nie naniesienie zmian bezpośrednio w dokumencie. Możliwości edycji można porównać do nanoszenia poprawek długopisem na gotowym, wydrukowanym dokumencie. Pod adresem Personal.crocodoc.com przeznaczonym do użytku prywatnego i niekomercyjnego można z łatwością umieścić w serwisie wybrany przez nas plik i wirtualnie nanosić wspomniane uwagi: podkreślać, czy też zakreślać wybrane fragmenty lub miejsca, komentować czy przekreślać. To wszystko w bardzo intuicyjny sposób. Pozostawione w ten sposób przypisy przez każdą osobę można podpisać lub pozostawić w anonimowej formie.
Interaktywne narzędzie
Anonimowość jest o tyle istotna, że poszczególne projekty możemy umieścić we własnej witrynie internetowej, korzystając w ten sposób z narzędzi Crocodoc. To przydatne, jeśli prawie gotowym projektem chcemy podzielić się z internautami, pytając ich o uwagi. Nie musimy wtedy czekać na ich komentarze i opinie przekazywane drogą mailową. Wystarczy przekazać im proste narzędzia dostarczane w tym rozwiązaniu i czekać na ich reakcje. Wszystkich tych operacji dokonamy bez potrzeby zakładania własnego konta. To będzie nam potrzebne, gdy będziemy chcieli mieć kontrolę nad plikami (np. możliwość przejrzenia umieszczanych we własnym profilu dokumentów, ich skasowania czy edycji) lub opcję umieszczenia w Crocodoc plików o nieco większych rozmiarach – do 20MB.
Na większe potrzeby – konto PRO
Gdy podstawowe funkcje nie wystarczą, użytkownik może założyć płatne konto i zyskać dodatkowe możliwości. Wtedy należy skontaktować się ze sprzedawcami produktu w celu wyceny usługi. Jednak roczna wartość wersji PRO oscyluje wokół kilkudziesięciu dolarów. W jej ramach narzędzia Crocodoc pozwolą na dogłębną ingerencję w dokumenty, możliwość umieszczenia innych formatów dokumentów – np. Excel czy PowerPoint, a także mobilne wsparcie.
Źródło: Technologie.ngo.pl