W jaki sposób prowadzić organizację, aby była odpowiedzialna społecznie? Podczas dwudniowego seminarium, które zostało zorganizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach pracownicy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie zaznajamiali się ze szczegółami związanymi z prowadzeniem tzw. CSR-u (społecznej odpowiedzialności).
W jaki sposób prowadzić organizację, aby była odpowiedzialna społecznie – tzn. przyczyniała się do zrównoważonego rozwoju, działała na rzecz swoich odbiorców, budowała efektywne, działała przejrzyście w oparciu o zaufanie z instytucjami, przedsiębiorstwami i mediami?
Podczas dwudniowego seminarium, które zostało zorganizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wraz z Izbą Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach nasi pracownicy zaznajamiali się ze szczegółami związanymi z prowadzeniem tzw. CSR-u (społecznej odpowiedzialności), która charakteryzuje się między innymi uwzględnieniem kwestii społecznych i środowiskowych w procesie podejmowania decyzji czy podnoszenia odpowiedzialności za wpływ podejmowanych decyzji. Podstawowymi zasadami CSR-u jest: odpowiedzialność, przejrzystość, etyczne zachowanie, uwzględnianie oczekiwań interesariuszy, przestrzeganie przepisów prawa, przestrzeganie norm międzynarodowych, poszanowanie praw człowieka.
Efektem udziału w seminarium jest rozpoczęcie przygotowań do wprowadzenia normy ISO 26000. Ma ona zastosowanie do wszystkich organizacji – publicznych, prywatnych i non-profit - niezależnie od ich wielkości i lokalizacji, działających w krajach rozwiniętych i rozwijających się. Nie ogranicza się do społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).
Wprowadzenie normy ISO 26000 będzie jedynie potwierdzeniem dotychczasowej działalności, realizacji zadań i celów podejmowanych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie.
Źródło: PSOUU Koło w Cieszynie