Chcesz mieć wpływ na kierunek zmian kultury lokalnej w Polsce? Odpowiedz na kilka pytań
Mazowiecki Instytut Kultury wraz z Małopolskim Instytutem Kultury zapraszają do wzięcia udziału w badaniu ankietowym, mającym na celu określenie kierunków rozwoju lokalnej kultury w Polsce.
Wiemy, że twoja praca ma ogromny sens społeczny i kulturowy, uważamy, że najlepiej samemu opisać, dlaczego ta działalność kulturalna jest tak istotna. Chcemy oddać wam głos i przekazać dalej wasze propozycje i komentarze. Po prostu szukamy pomysłów na rozwój kultury w Polsce, tej najbliższej społecznościom lokalnym wsi, miasteczek, miast i osiedli w metropoliach. Czy też macie poczucie, że trudno z tymi propozycjami przebić się wyżej i sprawić aby wasza praca była bardziej skuteczna, lepiej zorganizowana, dobrze opłacana.
Działasz w obszarze kultury, sztuki lub dziedzictwa? Współpracujesz z lokalnymi społecznościami i/lub pracujesz w lokalnych instytucjach kulturalnych? Niezależnie czy jesteście muzeum, gminnym ośrodkiem kultury, biblioteką czy centrum sztuki weźcie już teraz udział w ankiecie nt. rozwoju lokalnej kultury w Polsce.
Wierzymy, że każda dobra zmiana zaczyna się od wiedzy lokalnej, od tego, co mogą nam powiedzieć praktycy.
Zapraszamy do wypełnienia ankiety! Twoje odpowiedzi pomogą nam w przeprowadzeniu badania, a Ty zyskasz wpływ na kierunek zmian lokalnej kultury w Polsce. Czas potrzebny do wypełnienia ankiety to 20-30 minut.
Ankieta będzie aktywna do 10 lipca 2024 roku.
Jeśli działasz w sektorze kultury i sztuki, pracujesz w kontakcie z lokalnym dziedzictwem kulturowym czy lokalnymi społecznościami, w swojej pracy wykorzystujesz metody i narzędzia z zakresu animacji kultury — to badanie kierujemy do Ciebie!
Chcemy oddać Wam głos! Wam, osobom działającym w przestrzeni kultury. Wiemy, że Wasza praca ma ogromny sens społeczny i edukacyjny. Chcemy dać Wam szansę opowiedzenia o Waszej pracy, a Wasze odpowiedzi, propozycje i komentarze opracujemy i przekażemy dalej.
Wspólnie szukajmy pomysłów na rozwój kultury w Polsce, tej najbliższej społecznościom lokalnym wsi, miasteczek, miast i osiedli w metropoliach. Czy też macie poczucie, że trudno z tymi propozycjami przebić się wyżej i sprawić, aby Wasza praca była bardziej skuteczna, lepiej zorganizowana i dobrze opłacana? Spróbujmy to zmienić!
Źródło: Mazowiecki Instytut Kultury