Znajdujemy się w wyjątkowym miejscu – Marinie Lasoki, która w ubiegłym roku brała udział w pierwszej edycji akcji Czysta Odra. Po tragedii w lipcu ubiegłego roku, stwierdziliśmy, że nie tylko będziemy sprzątać, a pomożemy również tym żywym obywatelom Odry. Powstał pomysł na akcję #ODROdzenie : www.siepomaga.pl/ODROdzenie .
W piątek w siedzibie Klubu Sportowego Marina Lasoki odbyła się konferencja, gdzie podsumowano akcję #ODROdzenie, w ramach której ceramiczne ryby ratują te żyjące w Odrze. – Znajdujemy się w wyjątkowym miejscu – Marinie Lasoki, która w ubiegłym roku brała udział w pierwszej edycji akcji Czysta Odra. Po tragedii w lipcu ubiegłego roku, stwierdziliśmy, że nie tylko będziemy sprzątać, a pomożemy również tym żywym obywatelom Odry. Powstał pomysł na akcję #ODROdzenie: www.siepomaga.pl/ODROdzenie . Zaczęliśmy zbierać środki na wykup i wyhodowanie tych gatunków ryb, które najbardziej ucierpiały podczas katastrofy w rzece – mówi Dominik Dobrowolski, organizator akcji Czysta Odra – Dlaczego jesteśmy w Kędzierzynie-Koźlu? To właśnie tutaj powstał fantastyczny pomysł w Zespole Szkół Medycznych. W pracowni terapii zajęciowej stwierdzono, że można wykonać ceramiczne ryby, które miały być symbolem, jednak później powstała idea licytacji tych dzieł. Zebrane środki miały wpłynąć na zbiórkę akcji #ODROdzenie. Panowie z Mariny Lasoki nie dali innym szansy i wylicytowali większość z ryb. Chcielibyśmy zrobić akcje zarybieniowe w rejonie Kędzierzyna-Koźla – dodaje Dominik Dobrowolski, któremu udało się wylicytować pięknego ceramicznego suma.
Zebrane środki pomogą w akcji odbudowy bioróżnorodności Odry, a już na przełomie kwietnia i maja rusza druga edycja Akcji Czysta Odra. Każdy z chętnych może skontaktować się z organizatorem akcji Czysta Odra i zgłosić swój lokalny sztab, który dzięki wsparciu banku Credit Agricole będzie, mógł otrzymać grant na zakup najpotrzebniejszych środków typu worki na śmieci, rękawiczki a nawet pizzę dla uczestników akcji .
Źródło: Dominik Dobrowolski