24 lutego 2011 r. otwarto Regionalne Centrum Ekonomii Społecznej (RCES) w Lublinie. Centrum jest elementem ogólnopolskiego projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W ramach projektu powstają także innowacyjne partnerstwa, takie jak pierwsza w Polsce księgarnio-kawiarnia „Spółdzielnia”, która ma być pomysłem na alternatywne miejsca pracy i jednocześnie stanowić ciekawy punkt na mapie kulturalnej Lublina.
Regionalne Centrum Ekonomii Społecznej w Lublinie obejmuje swoim zasięgiem województwa: lubelskie, podlaskie i podkarpackie. Do podstawowych zadań Centrum należy zbieranie informacji na temat środowiska ekonomii społecznej w regionie, ich integracja i upowszechnianie informacji o realizowanych przez nie działaniach, promocja marki ekonomii społecznej oraz rzecznictwo, edukacja i doradztwo na rzecz OWES oraz wsparcie wynikające z bieżących potrzeb ośrodków. Centrum specjalizuje się w promowaniu inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju, zielonych miejsc pracy i współpracy z biznesem (CSR).
- Centrum to element ogólnopolskiego systemy wspierającego infrastrukturę ekonomii społecznej, szukamy nowych innowacyjnych ścieżek dla osób z problemami na rynku pracy wykorzystując przy tym narzędzie, jakim jest ekonomia społeczna. Co więcej, z racji tego, że jesteśmy Agendą ONZ, chcemy by Centrum głośno mówiło o sprawiedliwości społecznej i prawach człowieka. Stąd podejmować będziemy szereg działań propagujących walkę z biedą i ubóstwem, zaczynając od działań informacyjnych a kończąc na tworzeniu nowych miejsc pracy - powiedziała Anna Szadkowska-Ciężka, koordynatorka Centrum UNDP.
W przypadku pytań, prosimy o kontakt: Anna Szadkowska-Ciężka, mail anna.szadkowska@undp.org.pl tel: 81 532 23 27
Pobierz
-
20110225094422_plakat_es.pdf
pdf ・376.76 kB
Źródło: UNDP