Terenowe i stacjonarne warsztaty przyrodnicze, wycieczki do placówek naukowo-dydaktycznych we Wrocławiu, koła zainteresowań: przyrodnicze, ekograffiti oraz przyrodnicze ekofoto, ekopikniki i ekofestyny, remonty i adaptacje sal w wybranych szkołach na potrzeby zorganizowania w nich pracowni przyrodniczych, to m.in. działania prowadzone w projekcie „Mój zielony DOM”.
Terenowe i stacjonarne warsztaty przyrodnicze, wycieczki do placówek naukowo-dydaktycznych we Wrocławiu, koła zainteresowań: przyrodnicze, ekograffiti oraz przyrodnicze ekofoto, ekopikniki i ekofestyny, wykłady oparte na najnowszych badaniach naukowych z tematyki ekologii i ochrony przyrody, remonty i adaptacje sal w wybranych szkołach na potrzeby zorganizowania w nich pracowni przyrodniczych, florystycznoprzyrodniczych, odnawialnych źródeł energii, ścieżki przyrodnicze oraz laboratorium „Mój zielony DOM” – takie działania obecnie realizowane są we Wrocławiu w ramach projektu pn. „Mój zielony DOM”.
Po co to wszystko?
“Całe nasze środowisko życia to taki “Mój zielony DOM”. Chcemy uwrażliwiać młodzież, jak ważna jest ekologia i dbanie o nasze środowisko. Szereg atrakcyjnych wydarzeń zaplanowanych w ramach projektu ma na celu przekazanie w atrakcyjny, przystępny sposób wiedzy na temat różnorodności biologicznej, ekologii, poszanowania natury i życia w zgodzie z przyrodą. Chcemy, by uczestnicy projektu mieli możliwość w sposób praktyczny nabywania wiedzy i umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych poprzez bezpośrednie i aktywne uczestnictwo w zaplanowanych dla nich działaniach edukacyjnych. Jaki jest nasz cel? Chcemy uwrażliwiać najmłodszych i wychowywać młodych wrocławskich ekologów” – wyjaśnia Joanna Handziak-Buczko, Kierownik projektu "Mój zielony Dom".
Projekt zakłada podniesienie jakości i efektów kształcenia w zakresie różnorodności biologicznej oraz ochrony ekosystemów w Polsce przez umożliwienie przedszkolakom i uczniom poznania świata w jego złożoności, wspomaganie samodzielności uczenia się, inspirowanie aktywności badawczej, uczenie wyrażania własnych myśli i przeżyć, rozbudzanie ciekawości poznawczej, motywowanie do dalszej edukacji i działalności na rzecz ochrony środowiska naturalnego we współpracy z innymi instytucjami działającymi na rzecz oświaty.
Obok przedsięwzięć skierowanych do bezpośredniej grupy docelowej, prowadzona będzie kampania informacyjno-promocyjna, mająca na celu podnoszenie świadomości ekologicznej, edukację przyrodniczą oraz informowanie o działaniach i rezultatach projektu. W ramach kampanii odbędą się konferencje, akcje ulotkowe i plakatowe, publikacja artykułów i notek prasowych, ekopikniki, publikacja i dystrybucja fotoksiążek dokumentujących przebieg najciekawszych wydarzeń realizowanych w ramach projektu.
Źródło: info. nadesłana