"Być jak Ignacy” ponownie zainspiruje tysiące dzieci w Polsce!
Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski po raz kolejny przekonają się, że nauka poprzez zabawę jest możliwa i ciekawa. Wszystko za sprawą Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która w grudniu br. rozpoczęła drugą edycję programu „Być jak Ignacy”. Projekt został objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.
Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza kolejny raz zainspiruje dzieci z całej Polski do niezwykłych odkryć i eksperymentów w ramach programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. W drugiej edycji twórcy projektu pomogą nauczycielom zachęcić uczniów do samodzielnej nauki. Udostępnią im m.in. scenariusze zajęć, filmy edukacyjne z przykładami eksperymentów, platformę internetową oraz grę przygodową i komiksy nawiązujące do postaci Ignacego Łukasiewicza. Ten polski wynalazca stał się ojcem światowego przemysłu naftowego i gazowniczego i jest jednocześnie przewodnikiem dzieci po świecie nauki. W tym roku szkolnym do naukowej drużyny Ignacego dołączyli także inni, wybitni polscy naukowcy. W ten sposób twórcy programu pomogą dzieciom poznać i polubić najważniejsze postacie polskiej nauki: Mikołaja Kopernika, Marię Skłodowską-Curie, Kazimierza Prószyńskiego – pioniera polskiej i światowej kinematografii oraz Stefana Drzewieckiego – inżyniera, wynalazcę, prekursora żeglugi podwodnej i lotnictwa.
Twórcy programu chcą, by nauka była fascynującą przygodą. Dlatego zadbali o formę przekazywania wiedzy i zachęcają dzieci do własnych poszukiwań, eksperymentów i przemyśleń. Przekonali się o tym uczniowie, ich rodzice i nauczyciele, którzy wyruszyli w niezwykłą podróż edukacyjną z Ignacym Łukasiewiczem podczas pierwszej odsłony programu. Dzięki wsparciu pedagogów z pasją, którzy razem ze swoimi podopiecznymi zakładali w swoich szkołach koła naukowe, przez cały ubiegły rok w akcję zaangażowało się blisko 3000 uczniów z ponad 150 placówek.
Źródło: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza