Bohaterowie społecznego zaangażowania! Rusza XXIV edycja Konkursu „Dobroczyńca Roku” [patronat ngo.pl]
Od 11 stycznia 2021 roku organizacje pozarządowe będą mogły zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do XXIV edycji Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Na statuetkę mają szansę małe, średnie i duże firmy, realnie zaangażowane w projekty społeczne - począwszy od wspierania lokalnych inicjatyw, poprzez prowadzenie wolontariatu pracowniczego, działania na rzecz środowiska naturalnego, aż po finansowania dużych przedsięwzięć dobroczynnych.
Kapituła nagrodzi w tym roku również firmy zaangażowane w przeciwdziałanie skutkom pandemii. Do kategorii specjalnej „Walka ze skutkami pandemii Covid-19”, mogą zgłaszać się firmy i fundacje korporacyjne . Wnioski można składać od 11 stycznia do 8 lutego. Na stronie dobroczyncaroku.pl już można pobrać dokumenty. Hasło tegorocznej edycji to Bohaterowie społecznego zaangażowania!
W Polsce jest wiele firm, które samodzielnie, lub we współpracy z organizacjami pozarządowymi, realizują wartościowe projekty społeczne. Warto, aby dowiedziała się o nich cała Polska. Każdy projekt firmy, który jest skutecznym pomysłem na czynienie dobra, mądrym wsparciem lub angażuje pracowników w wolontariat, ma szansę zostać nagrodzony przez Kapitułę.
W kategoriach Rozwój lokalny, Edukacja, Ekologia, Sport, Zdrowie, Pomoc społeczna mogą być zgłaszane przedsiębiorstwa prywatne, państwowe i fundacje utworzone przez firmy, działające na terenie Polski. Zgłoszenia mogą być przesłane wyłącznie przez organizacje pozarządowe. Wystarczy przeczytać regulamin i wypełnić elektroniczny wniosek zgłoszeniowy na stronie wniosek.dobroczyncaroku.pl Każde zgłoszenie zostanie ocenione przez ekspertów. To oni wskażą najlepsze zgłoszenia, a spośród nich Kapituła Konkursu wybierze laureatów.
„Walka z Covid19”, czyli bohaterowie społecznego zaangażowania
Do kategorii specjalnej „Walka ze skutkami pandemii Covid-19”, firmy i fundacje korporacyjne mogą zgłaszać się same.W ciągu ostatniego roku powstało w firmach wiele programów, akcji i inicjatyw – od pomocy finansowej dla szpitali, poprzez sieci wzajemnej pomocy, po platformy ułatwiające dzielenie się wiedzą i kompetencjami. Dlatego Kapituła Konkursu po raz drugi nagrodzi zgłoszone inicjatywy w kategorii specjalnej. W zeszłym roku nagrody za działania w czasie pandemii otrzymały m.in. akcje „#Niezwalniajmy”, „Wzywamy posiłki”, „Eksperci pomagają” czy „Biznes szpitalom”.
"W sytuacji kryzysowej, gdy wiele firm boryka się z problemami, te odpowiedzialne społecznie przechodzą na home office, minimalizują cięcia etatów, uruchamiają programy wsparcia. Podejmują współpracę z placówkami służby zdrowia i organizacjami pozarządowymi. Chcemy pokazać te firmy, które w tych trudnych chwilach, nie patrząc na koszty, zachowały się odpowiedzialnie i przy okazji zaprezentować sprawdzone pomysły na czas tak trudnych wyzwań" – mówi Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce.
Wnioski konkursowe można pobrać i składać na stronie: dobroczyncaroku.pl
Organizatorem Konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku” jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce.
Fundatorem Konkursu jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności.
Nad prawidłowością przebiegu procedur Konkursu czuwa firma E&Y.
Partnerami dwudziestej czwartej edycji Konkursu są Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych „Lewiatan”, Business Centre Club, , Global Compact Network Poland, Pracodawcy RP, Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Forum Darczyńców.
Partnerzy branżowi: portal organizacji pozarządowych NGO.pl, NowyMarketing, CR Navigator, Marketing przy kawie, Odpowiedzialny biznes.pl, egospodarka.pl, HR Polska, HR na obcasach