Bezpłatne godziny terapii dla dzieci w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon
Najmłodszy projekt Fundacji Avalon, który rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 2023 roku, jest poświęcony wszystkim dzieciom, stąd jego nazwa Avalon Kids.
Projekt Avalon Kids prężnie działa na rzecz wspierania dzieci z niepełnosprawnościami i wyrównywania ich szans w środowisku. Już od października 2023 w siedzibie Fundacji Avalon w Warszawie funkcjonuje nowa przestrzeń rehabilitacyjna zarówno dla dzieci pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością w wieku 0-18 lat. Od stycznia do końca marca 2024 w Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon wszystkie dzieci mogą skorzystać z projektu 3 darmowych godzin terapii.
Dobry początek roku z Avalon Kids
Nowy rok i jego początkowe tygodnie to doskonała okazja, aby zadbać o siebie i swoich najbliższych. Terapia z fizjoterapeutą, zajęcia logopedyczne, konsultacja z psychologiem – z tych trzech darmowych godzin wsparcia mogą skorzystać nowi pacjenci Centrum Aktywnej Rehabilitacji w wieku 0-18 lat. Projekt trwa do 31 marca 2024 i może wziąć w nim udział 30 osób. Wystarczy zapisać się telefonicznie lub mailowo (tel. (22) 349 97 71, kom. 796 324 328 e-mail: fundacja@fundacjaavalon.pl ). Projekt Avalon Kids nieustannie się rozwija, a zespół specjalistów wciąż zdobywa nowe kompetencje, aby w sposób kompleksowy wspierać każdego pacjenta, który trafia do nas na terapię. Avalon Kids to inicjatywa Fundacji Avalon, która powstała w odpowiedzi na potrzeby dzieci i ich opiekunów. W ofercie oprócz rehabilitacji znajdują się: cykliczne zajęcia rozwijające kreatywność, ciekawość świata, wrażliwość, wzmacniające pewność siebie i poczucie własnej wartości; warsztaty edukacyjne skierowane dla dzieci oraz ich rodziców i opiekunów oraz działania na rzecz zwiększania dostępności miejsc dedykowanych dzieciom.
"Centrum Aktywnej Rehabilitacji z oddziałem dla dzieci powstało, żeby realizować kompleksową terapię dzieci 0 – 18 lat zarówno pełnosprawnych jak i z niepełnosprawnością. Prowadzimy zajęcia integracyjne, terapię ruchową, logopedyczną, psychologiczną, a także z dietetykiem i osteopatą. Pierwszy kontakt z terapeutą jest to bezpłatna konsultacja, podczas której specjalista ustala wspólnie z pacjentem i jego rodzicem cel oraz plan terapii. Po realizacji pierwszej konsultacji pacjent może skorzystać zarówno z pojedynczych zajęć jak i z pakietu wizyt u terapeuty. Podczas pracy z dziećmi wykorzystujemy różne metody terapeutyczne takie jak NDT Bobath, PNF, integracja sensoryczna, terapia wzroku. Korzystamy ze sprzętu, który jest wsparciem dla wiedzy naszych terapeutów m.in. LeviCare – sprzęt do reedukacji chodu, a także z takiego który umożliwia alternatywną komunikację z pacjentami. Kierujemy się indywidualnym podejściem do każdego pacjenta, prowadząc terapię taką, która pozwoli im wracać do sprawności bądź utrzymać je w codziennym funkcjonowaniu” - zachęca Lusine Duryan, kierowniczka projektu Avalon Kids.