Podczas akcji Bałtycka Odyseja realizowany jest film. Do udziału w nagraniach namawia pomysłodawca i organizator akcji Dominik Dobrowolski: – Co sądzicie o nowej wersji filmu? A jeżeli chcecie wziąć udział w kolejnej edycji Bałtyckiej Odysei i zagrać drugoplanowe, a może i pierwszoplanowe role, to zapraszam. Wejście na plażę w Dziwnowie 22 lutego godz. 9.00 i idziemy na wschód, bo jak klasyk mówił, tam musi być cywilizacja :-)
Akcja jest społeczna i dobrowolna. 500-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do Piasków na Mierzei Wiślanej podzielona jest na dziesięć etapów. Co miesiąc w wybrany weekend (sobota i niedziela, z odpoczynkiem w jednym z hotelików) uczestnicy przejdą, skontrolują i posprzątają około 50 kilometrów plaży. W październiku odbędzie się wielki finał, podczas którego zostanie podsumowana wyprawa. Powstanie również raport dotyczący stanu zaśmiecenia, a także wystawa, która wraz z filmem będzie prezentowana w całej Polsce.
– Chrońmy morze przed odpadami! Wspierajmy recykling na lądzie! Przebywając nad morzem, pozostawmy po sobie tylko odcisk stóp na piasku, ale nie śmieci. Niech to będą nasze noworoczne postanowienia! – apeluje Dominik Dobrowolski i zaprasza do wyruszenia wraz z nim na „Bałtycką Odyseję".
Zgłoszenia: baltycka.odyseja@gmail.com
Dodatkowe szczegóły: www.recykling-rejs.pl, www.facebook.com/RecyklingRejs/.
Współorganizatorami Bałtyckiej Odysei są: ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski, bank Credit Agricole, EFL i Fundacja PlasticsEurope Polska. Akcja „Bałtycka Odyseja" odbywa się w ramach edukacyjnego programu „Recykling Rejs". #recyklingrejs, #bałtyckaodyseja , #ekodominik, #marinelitter.
Patronami akcji są: Recykling Rejs – Odzyskuj tworzywa sztuczne!, Woliński Park Narodowy, Urząd Morski w Szczecinie, Gmina Rewal, czasopisma „Energia i Recykling" oraz „Przegląd Komunalny"; serwisy: portalkomunalny.pl, ngo.pl i PoPiasku.pl oraz Fundacja Pro Terra.
Źródło: Dominik Dobrowolski